kobieta myślała, ze zaszła w ciążę
unsplash engin akyurt
Autor Klaudia Gaicka - 14 Października 2020

Bliscy sądzili, że jest w ciąży, jednak prawda okazała się zupełnie inna. Badanie USG zdradziło, co się stało

19-letnia kobieta sądziła, że jest w zaawansowanej ciąży. Kiedy trafiła do szpitala, wykonano jej USG, które wykazało coś nieprawdopodobnego. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia, ukazał im się niecodzienny widok. Ryzyko było bardzo duże.

USG sprawiło, że nie tylko kobieta zaniemówiła. Lekarze także byli w szoku i nie mogli zrozumieć, dlaczego tak późno wyszedł na jaw jej stan. Nieprawdopodobną historię nastolatki z Chin przedstawił portal Parenting.pl.

Od jutra wchodzą nowe obostrzenia w sklepach. Właściciele nie kryją oburzeniaOd jutra wchodzą nowe obostrzenia w sklepach. Właściciele nie kryją oburzeniaCzytaj dalej

USG wykazało nieprawdopodobnie ogromnego guza, kobieta była w szoku. Lekarze operowali ją aż 4 godziny

19-letnia dziewczyna, pochodząca z miasta Guigang w autonomicznym regionie Kuangsi na południu Chin, była pewna, że jest w zaawansowanej ciąży. Tymczasem w jej brzuchu zamiast dziecka, rozwijał się ogromny guz. Przez niego nastolatka zupełnie zrezygnowała ze spotkań ze znajomymi i w ogóle jakichkolwiek wycieczek wykraczających poza obręby najbliższej okolicy.

Lekarze byli w szoku, kiedy dowiedzieli się, że to pierwsza wizyta lekarska potencjalnie ciężarnej kobiety. W szpitalu Guangxi przebadano ją dopiero pod koniec sierpnia. Eksperci zauważyli od razu, że to nie ciąża leży u podłoża powiększonego brzucha 19-latki. Badanie USG wykazało, że w brzuchu Chinki rozwijał się olbrzymi guz o wymiarach 43 na 33 cm. Operacja wycięcia go była szczególnie trudna i trwała aż 4 godziny.

- Najpierw zrobiliśmy nakłucie. Z cysty wypłynęło ok. 18 litrów cieczy, była przezroczysta i nie zawierała krwi. Dopiero kiedy spadło ciśnienie w jamie brzusznej, mogliśmy usunąć guza, zachowując jajnik po stronie dotkniętej chorobą - relacjonuje dr Zhou Yinghui.

Lekarzom udało się uratować jajnik nastolatki, a zmiana okazała się niezłośliwa. Niezaprzeczalnym faktem jest, że gdyby nie operacja, kobiecie groziła śmierć, ponieważ guz mocno ograniczał funkcjonowanie innych narządów.

Dzisiaj grzeje: 1.Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
2.Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Artur Barciś w swoim stylu apeluje do Polaków. Artur Barciś w swoim stylu apeluje do Polaków. "Ostatni wiersz o covidzie" hitem internetu (VIDEO)Czytaj dalej

Niestety sytuacja nie jest odosobniona, coraz częściej słyszy się o ogromnych guzach. Zdarzają się nawet takie, które swoją wagą stanowią drugie tyle, co organizm, w którym się rozwinęły.

Eksperci zalecają, aby w przypadku zauważenia u siebie takich zmian, nie czekać, tylko od razu skontaktować się z lekarzem w celu umówienia wizyty. Czas, w przypadku tej, jak i innych chorób, zawsze działa na niekorzyść.

100 powiatów w czerwonej strefie? Niepokojąca zapowiedź rzecznika Ministerstwa Zdrowia100 powiatów w czerwonej strefie? Niepokojąca zapowiedź rzecznika Ministerstwa ZdrowiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest jeden szczegół w obowiązku noszenia maseczek. Wielu Polaków nie wie, kary są wysokie, trzeba uważać podczas zwiedzania i spacerów
  2. Niewiarygodne skutki erupcji Wezuwiusza w Pompejach. Naukowcy są zaskoczeni, doskonałe znalezisko
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Cudowny napar, który zrobisz w domu, zniweluje ból i obrzęki nóg. Wystarczy miesięczna kuracja i zapomnisz o problemie

Następny artykuł