Kobieta samodzielnie wyleczyła się z choroby wywołanej koronawirusem
fot. pixabay.com
Autor Aneta Młodawska - 14 Marca 2020

Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana

Kobieta z USA, która wyleczyła się z choroby wywołanej koronawirusem radzi, by nie panikować w związku z epidemią. Elizabeth Schneider na swoim profilu na Facebooku opisała, jak zaraziła się wirusem SARS-CoV-2. Według kobiety najważniejsze jest, by dbać o siebie i innych.

Kobieta, która zaraziła się koronawirusem w Stanach Zjednoczonych, wyjaśnia, co robić w obliczu epidemii. Elizabeth Schneider nie była hospitalizowana, jednak gdy pojawiły się u niej pierwsze symptomy choroby, odizolowała się w domu.

Przypomnijmy, że Wirus SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu pojawił się już w około 90 krajach. Potwierdzono już ponad 128 tysięcy przypadków zakażenia, z czego prawie 5 tysięcy osób zmarło. W Polsce pierwszy przypadek koronawirusa potwierdzono 4 marca.

Na banknotach i monetach może rozprzestrzeniać się zakażenie. Jest pilny apel ws. pieniędzyNa banknotach i monetach może rozprzestrzeniać się zakażenie. Jest pilny apel ws. pieniędzyCzytaj dalej

Kobieta samodzielnie wyleczyła się z choroby wywołanej koronawirusem

Elizabeth Schneider opisała w mediach społecznościowych, jakie miała objawy oraz w jaki sposób wyzdrowiała. Ponadto zaapelowała, by nie panikować, tylko dbać o siebie i swoich bliskich. Kobieta na swoim profilu na Facebooku opisała, że do zakażenia doszło u niej podczas imprezy w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie miało miejsce 25 lutego w prywatnym domu w Seattle. Podczas przyjęcia nikt nie miał żadnych objawów choroby, jednak trzy dni później niektórzy uczestnicy imprezy zaczęli się źle czuć.

Pacjentka, która wygrała walkę z koronawirusem, zdradza, jak postępowała, by powrócić do zdrowia.
Jak wyznała w wywiadzie dla AFP, gdy następnego dnia po imprezie się obudziła, czuła się zmęczona. 37-latka wspomniała, że nie było to nic nadzwyczajnego, dlatego wybrała się do pracy. Po kilku godzinach poczuła jednak ból głowy i mięśni oraz dostała gorączki. Wtedy to zdecydowała o powrocie do domu. Gdy wybudziła się z drzemki, okazało się, że ma już 39,4 stopni Celsjusza. Ponadto dostała dreszczy, a także odczuwała mrowienie w rękach i nogach.

Elizabeth Schneider zaczęła brać leki, których używała, chorując na grypę. Poprosiła też znajomą osobę, by w razie potrzeby zawiozła ją do szpitala. Niemniej jednak po kilku dniach gorączka ustąpiła. Pacjentka dowiedziała się, że mimo zakażenia, do którego doszło w czasie przyjęcia u osób, które nie miały kaszlu lub kataru, lekarze nie zdecydowali o przeprowadzeniu badań pod kątem koronawirusa. Mimo to kobieta postanowiła sama wziąć udział w teście za pośrednictwem Seattle Flu Study. Wyniki badania potwierdziły u niej zakażenie.

Dzisiaj grzeje: 1. W zaledwie 24h w kraju zdiagnozowano ponad 2,6 tys. kolejnych osób z koronawirusem. Sytuacja we Włoszech jest coraz bardziej dramatyczna

2. Od jutra obowiązkowe rękawiczki jednorazowe. Problem w tym, że nigdzie ich nie ma

Niemniej jednak do czasu otrzymania wyników testu wszystkie objawy minęły. Służby sanitarne zaleciły, by pacjentka pozostała w kwarantannie domowej przez co najmniej 7 dni. Na Facebooku Schneider napisała, że nie każdy przypadek zakażenia wymaga hospitalizacji.

— Nie panikujcie. Jeśli uważacie, że możecie mieć koronawirusa, to powinniście domagać się testów. Jeśli wasze objawy nie zagrażają życiu, to zostańcie w domu, zażywajcie leki bez recepty, pijcie dużo wody i odpoczywajcie. Musimy pozostać czujni, pozostać w domu, odizolować się od innych — wyznała w rozmowie z AFP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Życiowa porażka Magdy Gessler. Media obiegła wstydliwa wiadomość
  2. Ministerstwo Zdrowia podjęło pilną decyzję. Będą ograniczenia w sprzedaży leków
  3. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  4. Oznaki świadczące o spadku odporności organizmu. Niektóre z nich są nieoczywiste
  5. 4-latka straciła wzrok. Wszystko przez powszechną chorobę
  6. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty

Następny artykuł