kobieta zamordowana
Fot. pixabay.com/ninocare
Autor Klaudia Gaicka - 15 Maja 2020

Krzyki 35-latki można było usłyszeć przez całą noc. Nikt nie przyszedł jej na pomoc

Kobieta z Australii była katowana godzinami. Nikt z jej sąsiadów nie zareagował. Kolejny raz społeczna znieczulica doprowadziła do makabrycznego zdarzenia. Rodzina kobiety zaapelowała do innych podczas nabożeństwa pogrzebowego.

Kobieta z Adelajdy (w Australii) rozpaczliwie krzyczała przez kilka godzin, nikt jednak nie zareagował. Zjawisko znieczulicy jest coraz częstsze we wszystkich kręgach społecznych. Niezależnie od tego, jaki kto zgromadził majątek i jakie poglądy polityczne wyznaje, zdarza się, że nie potrafi reagować na ludzką tragedię, to straszne. Dzieje się tak głównie za sprawą tego, że znieczulica w pewien sposób nas też chroni. W dobrym tego słowa znaczeniu (np. pomaga nam nie ulegać naciągaczom) i złym, kiedy stoi na straży naszej strefy komfortu, pozwalając nam nie wychodzić przed szereg. Niestety w innych przypadkach może doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Media obiegła straszna wiadomość. W USA zmarł polski lekarzMedia obiegła straszna wiadomość. W USA zmarł polski lekarzCzytaj dalej

Kobieta była katowana kilka godzin, nikt nie zareagował

35-letnia Kim Murphy, została zamordowana przez swojego chłopaka. Makabryczne sceny jej śmierci odegrały się 16 kwietnia. Jak podaje portal Popularne.pl, młoda mama była stałą ofiarą przemocy domowej. Des Bray, detektyw nadzorujący śledztwo kobiety, powiedział, że sąsiedzi słyszeli desperackie krzyki Kim tuż przed jej okropną i długą śmiercią. Żaden z sąsiadów, w żaden sposób nie zareagował na odbywającą się tragedię. Oprawcę 35-latki aresztowano oraz postawiono mu zarzut morderstwa.

- W najgorszych snach nie wyobrażaliśmy sobie, że skończymy w tym koszmarze – przyznała matki ofiary.

Najbliżsi Kim pamiętają ją jako bezinteresowną i uśmiechniętą. Kobieta osierociła trójkę dzieci. Najstarsze z nich również wypowiedziało się o swojej mamie.

– Bez przerwy się śmiała lub próbowała nas rozśmieszyć. Zawsze będziesz w naszych sercach, mamo – wspomina 13-letnia Emily.

Rodzina Kim wykorzystała pogrzeb, aby przekazać społeczeństwu ważny apel. Poprosili społeczeństwo o większą wrażliwość społeczną i pomoc wszystkim ofiarom przemocy domowej.

– Wychowujmy nasze córki w szacunku do samych siebie… Wychowajmy naszych synów na szanujących kobiety, jak przystało na prawdziwych mężczyzn – zaapelowała siostra Kim.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzebie Kacperka panowała cisza. Mama chłopca nie wytrzymała

2. Szumowski przekazał smutną wiadomość dla wszystkich Polaków. Obostrzenia szybko wrócą jeśli zrealizuje się czarny scenariusz

Niestety ten przypadek nie jest odosobniony, świadkowie makabrycznych zdarzeń często racjonalizują sobie swoje okropne zachowanie. Uważają, że albo dana sytuacja to nie ich sprawa, albo, że przecież ktoś inny też może zareagować. Zdarza się, że tak właśnie się dzieje, znajduje się osoba, jedna na sto, która reaguje. Jednak wciąż jest też wiele strasznych historii, jak ta przedstawiona w artykule, kiedy brakuje takiej osoby wśród całego tłumu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przekrój cytrynę na 4 cząstki i połóż obok łóżka przed snem. Wyrzuć natychmiast po obudzeniu, rezultat jest spektakularny
  2. Minister zdrowia nie zostawił suchej nitki na Edycie Górniak. Wszystko się nagrało
  3. Normy przekroczone ponad 40 razy. Rakotwórcza substancja w kaszach jaglanych
  4. Jeden z pierwszych objawów raka płuc. Wystarczy spojrzeć na swoje palce
  5. Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające
  6. Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Następny artykuł