kobieta zamordowana
Fot. pixabay.com/ninocare
Autor Klaudia Gaicka - 23 Czerwca 2020

Krzyki 35-latki można było usłyszeć przez całą noc. Nikt jej nie pomógł

Kobieta z Australii była katowana godzinami. Nikt z jej sąsiadów nie zareagował. Niestety i tym razem ludzka obojętność sprawiła, że doszło do tragedii. Rodzina zmarłej podczas pogrzebu przekazała specjalny apel.

Kobieta z Adelajdy (w Australii) rozpaczliwie krzyczała przez kilka godzin, nikt jednak nie zareagował. Zjawisko znieczulicy jest coraz częstsze we wszystkich kręgach społecznych. Niezależnie od tego, jaki kto zgromadził majątek i jakie poglądy polityczne wyznaje, zdarza się, że nie potrafi reagować na ludzką tragedię, to straszne. Dzieje się tak głównie za sprawą tego, że znieczulica w pewien sposób nas też chroni. W dobrym tego słowa znaczeniu (np. pomaga nam nie ulegać naciągaczom) i złym, kiedy stoi na straży naszej strefy komfortu, pozwalając nam nie wychodzić przed szereg. Niestety w innych przypadkach może doprowadzić do prawdziwej tragedii.

46-latka chora na raka została uznana za zmarłą. Pracownicy zakłądu pogrzebowego nie mogli uwierzyć własnym oczom46-latka chora na raka została uznana za zmarłą. Pracownicy zakłądu pogrzebowego nie mogli uwierzyć własnym oczomCzytaj dalej

Kobieta była katowana kilka godzin, nikt nie zareagował

35-letnia Kim Murphy, została zamordowana przez swojego chłopaka. Makabryczne sceny jej śmierci odegrały się 16 kwietnia. Jak podaje portal Popularne.pl, młoda mama była stałą ofiarą przemocy domowej. Des Bray, detektyw nadzorujący śledztwo kobiety, powiedział, że sąsiedzi słyszeli desperackie krzyki Kim tuż przed jej okropną i długą śmiercią. Żaden z sąsiadów, w żaden sposób nie zareagował na odbywającą się tragedię. Oprawcę 35-latki aresztowano oraz postawiono mu zarzut morderstwa.

- W najgorszych snach nie wyobrażaliśmy sobie, że skończymy w tym koszmarze – przyznała matki ofiary.

Najbliżsi Kim pamiętają ją jako bezinteresowną i uśmiechniętą. Kobieta osierociła trójkę dzieci. Najstarsze z nich również wypowiedziało się o swojej mamie.

– Bez przerwy się śmiała lub próbowała nas rozśmieszyć. Zawsze będziesz w naszych sercach, mamo – wspomina 13-letnia Emily.

Rodzina Kim wykorzystała pogrzeb, aby przekazać społeczeństwu ważny apel. Poprosili społeczeństwo o większą wrażliwość społeczną i pomoc wszystkim ofiarom przemocy domowej.

– Wychowujmy nasze córki w szacunku do samych siebie… Wychowajmy naszych synów na szanujących kobiety, jak przystało na prawdziwych mężczyzn – zaapelowała siostra Kim.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

Niestety ten przypadek nie jest odosobniony, świadkowie makabrycznych zdarzeń często racjonalizują sobie swoje okropne zachowanie. Uważają, że albo dana sytuacja to nie ich sprawa, albo, że przecież ktoś inny też może zareagować. Zdarza się, że tak właśnie się dzieje, znajduje się osoba, jedna na sto, która reaguje. Jednak wciąż jest też wiele strasznych historii, jak ta przedstawiona w artykule, kiedy brakuje takiej osoby wśród całego tłumu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)

Następny artykuł