kobieta: problem z nietrzymaniem moczu
fot. https://pixabay.com/ Fotorech
Autor Natalia Niewczas - 15 Lipca 2020

Nietrzymanie moczu dotyka wiele kobiet. Jak radzić sobie z delikatnym problemem?

Kobieta dotknięta problemem nietrzymania moczu często ukrywa przypadłość przed lekarzem, a nawet bliskimi. Chociażby ze względu na to nietrzymanie moczu jest problemem, o którym warto mówić. Dotyczy on nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Częściej jednak spotykają się z nim właśnie przedstawicielki płci pięknej, zwłaszcza te będące po menopauzie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na poradzenie sobie z tą krępującą dolegliwością.

Kobieta doświadczająca kłopotów związanych z nietrzymaniem moczu może łatwo stracić pewność siebie, czuć się wyobcowana i niechętna do towarzyskich spotkań, a nawet ograniczać potrzebną dla zapewnienia zdrowia aktywność fizyczną. Udawanie, że problem nietrzymania moczu nie istnieje, a tym samym unikanie konsultacji z lekarzem, nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. Dzisiejszej medycyna oferuje skuteczne sposoby radzenia sobie z nietrzymaniem moczu. Warto więc wyjść z ukrycia i zrobić krok ku poprawie komfortu życia, zgłaszając się do specjalisty.

Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje prowadzący kultowego programu, znamy przyczynęFani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje prowadzący kultowego programu, znamy przyczynęCzytaj dalej

Kobieta dotknięta nietrzymaniem moczu może sobie pomóc

Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, nietrzymanie moczu to uporczywy problem, z którym mierzy się co druga kobieta po 50 roku życia. Wiele pań unika wizyty u lekarza ze względu na wstyd - to błąd. Nieleczone problemy z nietrzymaniem moczu nasilają się bowiem wraz z biegiem czasu. Przypadłość ta może być połączona z podejmowanym wysiłkiem fizycznym, a także przepełnieniem pęcherza.

W przypadku wystąpienia problemów z nietrzymaniem moczu konieczna jest przede wszystkim wizyta lekarska. Specjalista zbada ogólny stan zdrowia pacjenta i prawdopodobnie zleci wykonanie kilku umożliwiających postawienie trafnej diagnozy badań. Na podstawie zebranych informacji medyk będzie w stanie określić stopień zaawansowania choroby, a także ustalić dalsze leczenie.

Jedną z możliwych terapii stosowanych w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu jest tak zwane leczenie zachowawcze. Polega ono na wprowadzeniu mających korzystny wpływ na zdrowie pacjenta zmian żywieniowych oraz ćwiczeń usprawniających mięśnie dna miednicy - w niektórych przypadkach zalecana jest także rehabilitacja. Lekarz może zalecić również przyjmowanie leków wspomagających prawidłowe funkcjonowanie pęcherza.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka włożyła swoje dziecko do pieca. Chwilę później poszła z chłopakiem bawić się na wesele

2. Na urlop lepiej weź je ze sobą. Podczas pandemii niektórych rzeczy w hotelu nie będzie

Jeżeli problem nietrzymania moczu stał się zbyt zaawansowany, bądź leczenie zachowawcze nie przynosi spodziewanych rezultatów, lekarz może zalecić wykonanie operacji. Do jednego z rozwiązań tej przypadłości należy wszczepienie pod cewkę moczową pacjentki specjalnej, syntetycznej taśmy, mającej zapobiec wyciekaniu moczu. Inną zalecaną ingerencją chirurga może być operacja brzuszna, wykorzystywana w poważniejszych, obciążonych dodatkowymi problemami zdrowotnymi przypadkach.

Niezależnie od stadium zaawansowania problemu warto udać się do lekarza i zasięgnąć specjalistycznej porady. Choć nietrzymanie moczu nie jest przypadłością, która z czasem mija sama, to dzisiejsza medycyna daje skuteczne możliwości na jej skuteczne zwalczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Nagle wybuchł protest pod Pałacem Prezydenckim. Awantura, przepychanki, dzieje się teraz;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł