kobieta zmarła w areszcie
pixabay_falco
Autor Damian Witoń - 16 Lutego 2020

Zamiast otrzymać pomoc została zamknięta w areszcie. Finał historii jest tragiczny

Kobieta, która z uwagi na występujący u niej epizod psychotyczny, powinna otrzymać pomoc, trafiła do aresztu. Niestety cała historia zakończyła się tragicznie.

Kobieta cierpiąca na epizod psychotyczny została zamknięta w areszcie. Jej stan wymagał pilnej pomocy medycznej, której niestety jej nie udzielono, co było opłakane w skutkach, ponieważ zmarła niedługo później. Ostatnie chwile jej życia uwiecznione zostały na nagraniu z celi. Wideo szerszej publice pokazał ostatnio kanał CBS w programie “This Morning”.

Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie choraSmutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie choraCzytaj dalej

Kobieta doznająca epizodu psychotycznego zmarła w areszcie

Historia o tragicznym finale zaczęła się od telefonu męża kobiety, Damarisa Rodrigueza pod numer 911 w celu uzyskania pomocy. Mężczyzna nie mógł poradzić sobie z żoną, która doznała tego dnia epizodu psychotycznego. Zachowywała się bardzo nieobliczalnie, czego przejawem było między innymi dwukrotne spoliczkowanie męża. Na miejsce po kilku chwilach przybyli funkcjonariusze policji, którzy zabrali kobietę do aresztu w stanie Waszyngton, które potocznie nazywane jest jako “Score”.

Uwięzienie żony Damarisa okazało się bardzo złym rozwiązaniem. Przyczyniło się do znacznego pogorszenia jej stanu, co widać na nagraniu z celi. Kobieta ma rozbiera się, ma halucynacje, pełza po podłodze, uderza w drzwi i wymiotuje. Jak podaje portal zdrowie.wprost.pl, po czterech dniach od zamknięcia w areszcie, zostaje odnaleziona martwa. Prawdopodobnie tragedii dałoby się zapobiec, gdyby udzielono jej profesjonalnej pomocy psychiatrycznej.

Policjanci najwyraźniej nie byli przygotowani do radzenia sobie osobą z zaburzeniami psychicznymi, traktując ją jak gdyby była po prostu agresywna. Prawnik kobiety, Nate Bingham mówi, że funkcjonariusze nie mogli porozumieć się z kobietą właśnie przez epizod psychotyczny. Jednakże jeśli chodzi o bezpośrednią przyczynę śmierci, to nie jest ona oficjalnie znana. Rodzina zmarłej podejrzewa, że może za nią odpowiadać kwasica ketonowa. Trudno jednak, aby kobieta zakomunikowała jakiekolwiek problemy zdrowotne, będąc w tak fatalnym stanie psychicznym.

Jose Marte, syn zmarłej, informuje, że w sprawie został złożony pozew sądowy, który ma przynieść rodzinie częściową ulgę i pomóc wymierzyć sprawiedliwość, odpowiadając na pytanie kto zawinił śmierci matki. Nagłośnienie smutnej historii ma z kolei pomóc zapobiec w przyszłości podobnym wydarzeniom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 8-letnia dziewczynka zmarła… ze starości. Powód jest wyjątkowo rzadki
  2. 20-latek odebrał sobie życie, bo nie mógł znaleźć pracy. Wstrząsające
  3. 4-miesięczna Tosia walczy o życie. Rodzice dziewczynki proszą o pomoc
  4. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobą
  6. Dramat rodzinny po The Voice Kids. Nieuleczalna choroba zaatakowała nagle młodą gwiazdkę, nie oszczędziła też jej siostry

Następny artykuł