Kobieta, która wymiotowała kilka razy dziennie cierpi na niezwykle rzadką chorobę
pixabay.com/Parentingupstream
Autor - 19 Czerwca 2020

Kobieta od dzieciństwa codziennie wymiotowała. Przyczynę wykryto dopiero, gdy miała 29 lat

Kobieta, która wymiotowała kilka razy dziennie od 12. roku życia, została odpowiednio zdiagnozowana dopiero w wieku 29 lat. Okazało się, że cierpi na rzadko występujący zespół cyklicznych wymiotów.

Kobieta, która codziennie wymiotowała, szukała pomocy u wielu specjalistów. Miranda Spencer wymiotowała nawet kilka razy dziennie od 12. roku życia. Jej stan był błędnie diagnozowany, przez co kobieta doświadczała ogromnych trudności w codziennym życiu.

Wymioty Mirandy wiązano głównie z alergiami, chorobami nerek i jelit. Żadna diagnoza nie sprawdziła się, przez co pacjentka wiele lat pozostawała bez prawidłowego leczenia. Dopiero po kilkunastu latach odkryto prawdziwą przyczynę problemów.

Bestie nie rodzice. Nie żyje chłopczyk, którego na siłę zmuszano do picia wodyBestie nie rodzice. Nie żyje chłopczyk, którego na siłę zmuszano do picia wodyCzytaj dalej

Kobieta, która wymiotowała kilka razy dziennie cierpi na niezwykle rzadką chorobę

Miranda Spencer od 12. roku życia zmagała się z poważnym problemem zdrowotnym. Pacjentka wymiotowała nawet kilka razy dziennie, co powodowało ogromne trudności w jej życiu. Jej stan błędnie diagnozowany, przez co prawdziwa przyczyna dolegliwości została rozpoznana dopiero po kilkunastu latach.

Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, ataki wymiotów nachodziły ją w szkole, w pracy i w wielu bardzo nieoczekiwanych sytuacjach. Problemy dręczyły Mirandę przez 17 lat. Kobieta szukała pomocy, jednak żadna diagnoza się nie sprawdziła.

Z powodu choroby Miranda była wielokrotnie hospitalizowana, cierpiała na ciężkie odwodnienie i miała problemy psychiczne. Ludzie będący świadkami niekontrolowanych wymiotów podejrzewali ją o uzależnienie od alkoholu.

- Zaczęłam mieć sporadyczne wymioty co kilka miesięcy, wtedy chorowałam przez wiele dni, kilka godzin dziennie. Mój lekarz nie mógł znaleźć przyczyny. Miałam badania krwi, ale wszystko było w normie - wspomina Miranda Spencer.

Początkowo stan Mirandy był możliwy do opanowania, jednak dolegliwości powtarzały się i gdy pacjentka skończyła 18 lat, epizody wymiotów pojawiały się już pięć razy dziennie. W konsekwencji kobieta musiała wstrzykiwać sobie lek hamujący wymioty. Miranda była również karmiona dojelitowo, bo przez ciągłe wymioty obniżyła się wchłanialność składników odżywczych.

Dzisiaj grzeje: 1. Kamil Durczok prosi o wsparcie. Stan zdrowia dziennikarza uległ nagłemu pogorszeniu

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Na szczęście po niezliczonych konsultacjach u różnych specjalistów i wypróbowaniu tony leków, u Mirandy zdiagnozowano zespół cyklicznych wymiotów. Kobiecie wszczepiono rozrusznik żołądka i przepisano niezbędne leki.

Wydawało się, że problemy zostały zażegnane, jednak kilka lat później przewody od rozrusznika żołądka owinęły się wokół jelit pacjentki, powodując ich niedrożność. By usunąć rozrusznik, potrzebna była operacja. Po roku od zabiegu wymioty niemal całkowicie ustąpiły. Obecnie pojawiają się ok. trzech razy w tygodniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. 1 lipca będzie przełomową datą. Zapadła decyzja, wielu przeżyje potężne rozczarowanie
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego

Następny artykuł