W Norwegii znaleziono ciało zaginionej 2 lata temu Polki
pixabay.com/fsHH
Autor Barbara Bujar - 20 Czerwca 2020

W Norwegii odnaleziono ciało młodej Polki. Cały kraj żył sprawą jej zaginięcia 2 lata temu

Kobieta zaginęła 2 lata temu w Norwegii. Od tego czasu ślad po niej zaginął. Niedawno szczątki jej ciała zostały znalezione przez przypadkowego turystę. Trwa dochodzenie w sprawie młodej Polki. Nie wszyscy wierzą, że zginęła wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Kobieta zaginęła 2 lata temu. W listopadzie 2018 roku rozpoczęły się poszukiwania 25-letniej Maji Herner. Jak podaje o2.pl, kobieta przejechała do Norwegii, aby rozpocząć tam pracę w firmie sprzątającej. Zatrzymała się w miejscowości Orsta i to właśnie tam była widziana po raz ostatni. Przez dwa lata nikt nie trafił na ślad młodej Polki. Sytuacja uległa zmianie w tym miesiącu, kiedy spacerujący mężczyzna dokonał mrożącego krew w żyłach odkrycia. W pobliżu masywu górskiego Nivane zauważył szczątki damskiego ciała.

Wzruszająca podróż papieża. Wrócił do ojczyzny, aby odwiedzić chorego członka rodzinyWzruszająca podróż papieża. Wrócił do ojczyzny, aby odwiedzić chorego członka rodzinyCzytaj dalej

Martwa kobieta odnaleziona po dwóch latach

Funkcjonariusze policji, którzy przyjechali na miejsce szokującego odkrycia, nie byli pewni, czyje ciało zostało znalezione. Do identyfikacji zwłok niezbędne były badania DNA. Dodatkowo przy martwej kobiecie leżał but, którego wygląd doskonale pasował do opisu obuwia zaginionej Maji Herner.

Po dokonaniu wszystkich koniecznych analiz, policjanci byli już pewni, że znalezione ciało należy do 25-letniej Polki. Mundurowi zaczęli się więc zajmować przyczyna jej śmierci. Ze wstępnych ustaleń miało wynikać, że kobieta straciła życie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowym argumentem, który przemawiał za tą wersją, był fakt, że auto Maji Herner zostało zaparkowane niedaleko miejsca zdarzenia. Najprawdopodobniej kobieta zwyczajnie wybrała się w góry, z których już nie wróciła.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka żołądka. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi schorzeniami

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Opisana wersja wzbudziła jednak wiele podejrzeń. Swoich wątpliwości nie krył członek miejscowego Czerwonego Krzyża oraz burmistrz Orsty, Stein Aam. Według pierwszego z mężczyzn miejsce, w którym odnaleziono zwłoki kobiety, było już wcześniej sprawdzane i wtedy nikt ich nie zauważył. Ten fakt rzuca na sprawę nieco inne światło. W związku z dalszym wyjaśnianiem okoliczności śmierci kobiety, norweska policja podjęła współpracę z jednostką zajmującą się walką z przestępczością zorganizowaną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Korzystasz z 500 plus? Dostaniesz jeszcze więcej, za pośrednictwem SMS-a możesz otrzymać specjalny dodatek na wakacje
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Krychowiak o wspólnym biznesie z Lewandowskim. Piłkarz złożył publiczną deklarację

Następny artykuł