Kobieta tusz do rzęs
facebook.com Theresa Finister Lynch
Autor Klaudia Bochenek - 20 Sierpnia 2020

Przez jeden kosmetyk o mało nie oślepła. Używają go miliony Polek

Kobieta nigdy nie dopuściła do tego, żeby wyjść z domu bez makijażu. Lubiła się malować, a jej kosmetyczka pękała w szwach. Nie przewidziała jednak jednego - jeden z nich był zagrożeniem dla jej oczu. Zapomniała tylko o jednej rzeczy.

Kobieta trafiła na oddział okulistyczny, kiedy pewnego dnia obudziła się z dziwnym uczuciem w oku. Słabo widziała i czuła, jakby coś znajdowało się pod powiekami - gałka oczna była poważnie podrażniona. Lekarze uświadomili ją, że przez lata popełniała karygodny błąd.

Niepokojące odkrycie naukowców. Codziennie miliony Polaków nieświadomie się trująNiepokojące odkrycie naukowców. Codziennie miliony Polaków nieświadomie się trująCzytaj dalej

Kobieta nie wiedziała, że robi coś złego. Mogło skończyć się tragicznie

Theresa Lynch opowiedziała swoją historię w mediach społecznościowych, potem jej przypadkiem zainteresowali się lokalni dziennikarze. Kobieta pewnego dnia trafiła do American Academy of Ophthalmology - wszystko przez wygląd jej oczu. Były spuchnięte, Theresa odczuwała drapanie pod powiekami, pieczenie, sączyła się z nich także wydzielina. Kiedy lekarze unieśli powiekę, zamarli. Nigdy nie widzieli czegoś podobnego, wnętrze powieki było zaczerwienione i pełne czarnych grudek.

Okazało się, że miłośniczka makijażu nie zmywała make-upu przed pójściem spać. Co więcej, nie zmywała go nawet rano i nie nakładała kosmetyków "na świeżo" - uzupełniała jedynie widoczne braki. Robiła to aż przez 25 lat. Skoro wcześniej nie odczuwała z tego tytułu żadnych niedogości, sądziła, że nic poważniejszego nie może się stać.

- Grudki [tuszu do rzęs - przyp. red.] dostały się do spojówki i wniknęły w warstwę podspojówkową, trochę jak tatuaż. Utknęły jako szorstkie fragmenty na spodniej stronie górnej powieki, więc za każdym razem, gdy zamykała oczy, czuła jak drażnią gałkę oczną, szczególnie rogówkę - tłumaczyła dr Rebecca Taylor, rzeczniczka kliniczna AAO. Oprócz bolesnych grudek Theresa musiała też zwalczyć pęcherzykowe zapalenie spojówek.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus w akademiku. Studenci mieli kontakt z setkami osób
2. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Lekarze przez 1,5 godziny walczyli z usunięciem wszystkich grudek. Na powiekach Theresy są teraz blizny, których na szczęście nikt nie widzi. Tusz do rzęs przez lata gromadził się warstwami, w końcu wręcz "wrastając" w powiekę. Teraz kobieta ostrzega wszystkich, aby nie popełniali jej błędu. Niezmywanie makijażu jest nie tylko szkodliwe dla skóry twarzy, ale także dla oczu - a przecież utrata wzroku to jedna z najgorszych rzeczy, która może nas spotkać. Tusze do rzęs to w większości źródła m.in. niepożądanych parabenów, aluminium i glikolu propylenowego.

- Białka moich oczu były przekrwione. Wpadłam w zły nawyk niezmywania makijażu przed snem. Nie powinnam była do tego dopuścić. To bardzo ważne, aby zmywać makijaż każdego wieczoru - skwitowała Theresa.

powieki

Fot. Caters News Agency

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Trzaskowski nie wytrzymał, zabrał głos w ważnej sprawie. Mocne słowa prezydenta Warszawy
  2. TVP nagle zwolniło popularną dziennikarkę po 15 latach pracy. Oburzające szczegóły, aż trudno uwierzyć
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Niektóre znamiona na skórze mogą przekształcić się w nowotwór. Jak je rozpoznać?
  5. Chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Włącz je do swojej diety
  6. Andrzej Seweryn przyznaje, że dopiero piąta żona nauczyła go kochać. Co z jego poprzednimi wybrankami?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł