kobieta z larwą w migdałku
fot. pixabay.com.Movidagrafica
Autor Natalia Niewczas - 21 Lipca 2020

25-latka czuła silny ból gardła. Po badaniu lekarze nie wierzyli własnym oczom

Kobieta uskarżała się na ból gardła. Z powodu uporczywej dolegliwości 25-letnia obywatelka Japonii postanowiła zasięgnąć porady eksperta. Lekarze pracujący w szpitalu szybko zlokalizowali źródło problemów. Przyczyna bólu okazała się szokująca.

Kobieta zgłosiła się do lekarza z powodu bólu gardła. W jej przypadku ten powszechny objaw powodował usytuowany w gardle podstępny pasożyt. Postawienia takiej diagnozy Japonka z pewnością się nie spodziewała.

Gigantyczne kary za brak maseczek. Osoby wybierające się do Francji powinny uważaćGigantyczne kary za brak maseczek. Osoby wybierające się do Francji powinny uważaćCzytaj dalej

25-letnia kobieta usłyszała szokującą diagnozę

25-letnia kobieta postanowiła zgłosić się do tokijskiego szpitala. Powodem był ból gardła, z którym zmagała się od dobrych kilku dni. Na miejscu lekarze odkryli zagnieżdżonego w ciele pacjentki pasożyta. Jak podaje portal rmf24.pl, specjalistyczne badania pozwoliły ustalić, że była to larwa pasożytniczej glisty - Pseudoterranova azaras.

Pseudoterranova azaras to pasożyt występujący w surowym lub niedogotowanym mięsie i owocach morza. Nawet przypadkowe jego spożycie może wiązać się z rozwojem niebezpiecznej dla życia i zdrowia choroby, jaką jest anisakioza.

Jak okazało się w tokijskim szpitalu, pasożyt ulokował się w migdałku kobiety. Japońscy lekarze wyciągnęli larwę z użyciem pincety. 25-latka miała wiele szczęścia - niedługo po usunięciu pasożyta dolegliwości ustąpiły, a wykonane później badania morfologiczne nie wykazały żadnych problemów ze zdrowiem. Powodem znalezienia się larwy w migdałku mogło być wcześniejsze spożycie przez kobietę sashimi. W japońskiej kuchni tradycyjne sashimi przygotowuje się z surowych ryb, które mogą być potencjalnym siedliskiem pasożytów.</p

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła kilka dni po pobiciu przez męża. Tym co zrobił chwalił się kolegom

2. Możesz na nie narzekać i mówić, że nic nie dają. Ale z faktami na temat masek nie ma co dyskutować

Chociaż historia 25-letniej kobiety z Japonii zakończyła się szczęśliwie, pasożyty wciąż stanowią realne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Te powodujące szkody organizmy mogą przedostawać się do środka ludzkiego ciała nie tylko przez niedogotowane mięso, ale także przez spożycie nieumytych warzyw, owoców bądź brak zachowania odpowiedniej higieny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pasażer dostał ataku padaczki w tramwaju. ZTM właśnie ostrzegł o dużych utrudnieniach
  2. Pod Sejmem zrobi się bardzo gorąco, setki Polek i Polaków są zbulwersowane. Wychodzą na ulice, będą protestować w obronie dzieci;
  3. Tragedia w województwie łódzkim. Nastolatka zginęła na oczach bliskich
  4. Poważna zmiana w polskim szkolnictwie. Wejdzie w życie wraz z początkiem września
  5. Choroby, które można pomylić z rakiem. Ich objawy są identyczne
  6. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł