Co trzecia kobieta ma włoski na piersiach. Warto wiedzieć, jak je bezpiecznie usuwać
unsplash.com/ Yohann LIBOT
Autor - 22 Maja 2020

Intymny problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Jak się go pozbyć?

Kobieta, dbając o swoją skórę chciałaby, żeby była ona w nieskazitelnym stanie. Tymczasem na skórze piersi nierzadko pojawiają się delikatne włoski. Choć u niektórych pań budzi to niepokój, jest to powszechne zjawisko, któremu można w prosty sposób zaradzić.

Kobieta, która o siebie dba, zwraca uwagę na to, jak wygląda jej ciało. Jednym z ważniejszych elementów wyglądu kobiety jest biust, który nierzadko bywa źródłem kompleksów.


Skóra piersi często funkcjonuje w naszej świadomości jako nieskazitelnie gładka powierzchnia. Tymczasem u co trzeciej kobiety pojawiają się w tym miejscu włoski. Widząc je, niektóre kobiety wpadają w panikę. Trudno się temu dziwić, gdyż o tym zjawisku wciąż mówi się bardzo rzadko.

Sok z marchwi jest przepyszny, a do tego bardzo zdrowy. Warto pić go regularnieSok z marchwi jest przepyszny, a do tego bardzo zdrowy. Warto pić go regularnieCzytaj dalej


Co trzecia kobieta ma włoski na piersiach. Warto wiedzieć, jak je bezpiecznie usuwać


Włoski na ciele bywają źródłem kompleksów u wielu kobiet. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy owłosienie pojawia się w nietypowych miejscach, np. na piersiach. O zjawisku tym mówi się niezwykle rzadko, dlatego nic dziwnego, że wiele kobiet reaguje na nie strachem.


Obecność włosków w okolicach piersi w większości przypadków jest zupełnie naturalnym zjawiskiem. Ma je prawie każda kobieta, zwykle nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jeśli zaś chodzi o brunetki i panie o ciemniejszej karnacji, nawet kilka lub kilkanaście czarnych włosków wokół otoczki sutkowej także uchodzi za normalny, fizjologiczny stan.


Jeśli jednak włoski powodują kompleksy, mogą być bez trudu usunięte. Choć lekarze odradzają metody chemiczne, takie jak wosk i drogeryjne kremy do depilacji, zostaje jeszcze kilka innych sposobów.


Przycinanie nożyczkami to rozwiązanie tymczasowe, ponieważ włoski cały czas będą widoczne i szybko odrosną. Z kolei używanie maszynki sprawia, że włosy odrastają grubsze, a nawet mocniejsze.


Zdaniem ekspertów, do usunięcia włosków najlepiej będzie wykorzystać zdezynfekowaną pęsetę. Jak podaje portal kobieta.interia.pl, warto też udać się do kosmetyczki na profesjonalny zabieg depilacji pastą cukrową. Jeśli jednak chcemy pozbyć się niepożądanego owłosienia raz na zawsze, temat zakończy jedynie depilacja laserowa. Zabieg ten da trwały efekt, jednak minusem jest wysoka cena.

Dzisiaj grzeje: 1. Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznym

2. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji


Należy pamiętać, że występowanie licznych włosków lub takich, które porastają przestrzeń między piersiami, powinniśmy skonsultować z endokrynologiem.


Tego typu objawy świadczą zwykle o zaburzonej gospodarce hormonalnej organizmu. W takiej sytuacji konieczne jest leczenie farmakologiczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dniówka za pracę przy zbiorze truskawek jest astronomiczna. Niestety, Polacy nie chcą iść do pracy w polu
  2. Zdjęcie pielęgniarki bez ubrań obiegło cały świat. Teraz wyszło na jaw, co stoi za jej strojem
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019

Następny artykuł