Jedna z 70 żon Warrena Jeffs'a opowiedziała o koszmarze, jaki wszystkie przeżywały
youtube.com/12News
Autor Barbara Bujar - 22 Czerwca 2020

Poślubił ponad 70 kobiet. Jedna z nich wyznała koszmarną prawdę

Kobieta miała zaledwie 18 lat, kiedy ojciec wydał ją za Warrena Jeffs'a. Mężczyzna żył w poligamicznym związku i miał łącznie 70 żon. Wszystkie stale były przez niego kontrolowane. Briell Decker nie chciała tak żyć, dlatego postanowiła uciec od męża. Po czasie opowiedziała, jaki przeżyła koszmar.

Poligamia jest zjawiskiem wywołującym wiele kontrowersji. W Polsce jest nielegalna, natomiast istnieją na świecie kraje, w którym się ją praktykuje. Wielożeństwo zazwyczaj polega na tym, że jeden mężczyzna żeni się z kilkoma kobietami. Przypadek, który zdarzył się w Stanach Zjednoczonych, udowodnił, że żon można mieć nawet kilkadziesiąt. Warren Jeffs miał ich 70. Kobieta, która nie wytrzymała tej sytuacji, zdecydowała się opowiedzieć, jak wyglądało życie w tym wieloosobowym związku. Jej zeznania były przerażające.

Kobieta opowiedział o koszmarze, jaki przeżyła

Objawy świadczące o nowotworze u dzieci. Bardzo łatwo je przeoczyObjawy świadczące o nowotworze u dzieci. Bardzo łatwo je przeoczyCzytaj dalej

Jak podaje o2.pl, Briell Decker wyszła za Warrena Jeffs'a, kiedy miała 18 lat. Była to decyzja jej ojca, który uznał, że dziewczyna jest na to gotowa. Ich rodzina należała do Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, w którym uznawano związki poligamiczne. Dzięki temu wyznaniu Decker stała się 65. panną młodą Jeffs'a. Do dziś swój ślub wspomina z przerażeniem.

- Po ceremonii poprosił mnie, żebym do niego podeszła i usiadła mu na kolanie. Zamarłam. Nie miałam słów – wspomina.

Warren Jeffs był przywódcą kultu religijnego. Oprócz Briell Decker zawarł związek małżeński z 69 innymi kobietami, w tym z jej starszą siostrą Colleen. Po czasie okazało się, że mężczyzna wcale nie zamierza dobrze traktować swoich żon. Przestraszona Decker postanowiła więc uwolnić się z toksycznego związku i uciec od męża. Po kilku nieudanych próbach w końcu się udało. Kobieta znalazła schronienie i postanowiła wyjawić całą prawdę.

Według Briell Decker małżeństwo z Jeffs'em było więzieniem. Mężczyzna przetrzymywał swoje żony, kontrolował ich wszystkie ruchy, a dodatkowo bił, upokarzał i gwałcił. Po zeznaniach kobiety, oprawca został zatrzymany i sądownie pozbawiony wolności.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zatwierdził nowe świadczenie. Kogo obejmie 1400 plus?

2. 1200 zł dla 55 tys. Polek. Mało kto wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni

Dziś kobieta prowadzi grupę wsparcia dla osób przemocy. Osoby, które się do niej zgłaszają mogą liczyć na zakwaterowanie i wszechstronną pomoc. Siedziba organizacji znajduje się w byłym domu Jeffs'a, w którym więził swoje żony. Briell Decker zdobyła budynek, gdy tylko otrząsnęła się po koszmarnych przeżyciach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  2. Do czego służy msza święta? Wielu katolików może być oburzonych, rzecznik Episkopatu rozwiewa wątpliwości
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Władysław Kozakiewicz przez lata ukrywał rodzinny dramat. Jego tata zrobił mu największą krzywdę, straszne wyznanie

Następny artykuł