Prowadziła zdrowy tryb życia. Jeden błąd doprowadził do śmierci 27-latki

Kobieta: kwasica ketonowa
pixabay.com
Autor Barbara Bujar23.07.2020

Kobieta zdrowo się odżywiała i kochała sport. Znajomi wiedzieli, że w każdej wolnej chwili jeździ na rowerze albo biega. Kiedy nagle zmarła, wszyscy byli zaskoczeni. Okazało się, że 27-latce zaszkodził alkohol. Lekarze stwierdzili, że w jej organizmie powstała kwasica ketonowa.

Kwasica ketonowa polega na zaburzeniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Powstaje, gdy odczyn pH krwi wynosi mniej niż 7,35 stopnia. Przypadłość jest bardzo poważna i często stwierdza się ją u osób chorych na cukrzycę. Jest to bowiem wiadomy znak zbyt niskiego poziomu insuliny w organizmie. W takim wypadku pomoc lekarska jest niezbędna. 27-letnia kobieta otrzymała ją za późno.

Jak podaje portal popularne.pl, objawy kwasicy ketonowej są charakterystyczne. Pacjenci mogą odczuwać wtedy nadmierne pragnienie, osłabienie, senność oraz częstą potrzebę oddawania moczu. Taki stan grozi także zapadnięciem w śpiączkę, a w niektórych przypadkach śmiercią. Przyczyna, która doprowadziła do powstania kwasicy ketonowej u 27-letniej Alice, była szokująca.

Wczesne objawy raka jelita grubego. Im szybciej je dostrzeżemy, tym większe szanse na wyleczenieWczesne objawy raka jelita grubego. Im szybciej je dostrzeżemy, tym większe szanse na wyleczenieCzytaj dalej

Kobieta zmarła z powodu kwasicy ketonowej. Jej przyjaciel opowiedział o ich ostatnim spotkaniu

Alice Burton miała 27 lat i mieszkała w Brighton w Wielkiej Brytanii. Każdą wolną chwilę spędzała na uprawianiu sportu, ponieważ jej dużym zainteresowaniem był zdrowy styl życia. Młoda kobieta uwielbiała jeździć na rowerze, biegać i przebywać na siłowni. Dodatkowo bardzo dbała o swoją dietę. Zawsze sprawdzała, co i ile je. Dzięki takiej trosce o siebie, Alice sprawił, że jej organizm był w świetnej formie. Niestety, alkohol, który dziewczyna wypiła na pusty żołądek, okazał się dla niej śmiertelny.

Według bliskich osób, 27-latka nigdy nie miała problemów z alkoholem. Z tego powodu nikt nie umiał zrozumieć, dlaczego pewnego dnia zasłabła po jego wypiciu. Nie pomogła jej wtedy nawet pomoc lekarska. Tuż po straceniu przytomności przestała oddychać i w takim stanie trafiła do lekarza. Personel nie dał rady przywrócić jej funkcji życiowych, a za przyczynę zgonu uznał alkoholową kwasicę ketonową.

Dzisiaj grzeje: 1. Zła informacja dla posiadaczy umów o pracę. Zapowiedź DGP budzi niepokój
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Rządowy program okazał się wielkim hitem. Już ponad 10 tys. wniosków, też możesz się załapać na 5000 zł

Śmierć Alicji wstrząsnęła jej rodziną i znajomymi. O swoich emocjach i ostatnim spotkaniu z 27-latką opowiedział jej przyjaciel Aaron Mulvay.

- To był dla wszystkich szok. Nikt się tego w ogóle nie spodziewał. Zaledwie trzy tygodnie przed śmiercią podjechała do mnie na rowerze, aby się przywitać. Było to takie dziwne. Jakbyśmy przeczuwali, że ostatni raz będziemy się widzieć i przytulać. Ale nie mogliśmy tego przewidzieć – czytamy na portalu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krzysztof Jackowski miał wizję, która budzi dreszcze. Widział ogromną katastrofę, dalej jest tylko gorzej
  2. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Zaraz się zacznie, wybuchnie ogromny pożar
  3. Ostatni moment, żeby załapać się na "dudowe". Prawie 3 tys. zł, może ci przysługiwać;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Urodziło im się siwe dziecko. Myśleli, że jest chore. Okazało się wyjątkowe

Następny artykuł