niepełnosprawna kobieta
fot. https://pixabay.com/ BeatriceBB
Autor Natalia Niewczas - 23 Sierpnia 2020

Niepełnosprawna kobieta poszła do ginekologa. Sposób w jaki została potraktowana, woła o pomstę do nieba

Kobieta straciła nogę w wyniku tragicznego wypadku na nartach. Choć niepełnosprawność zmusiła pacjentkę do codziennego korzystania z inwalidzkiego wózka, z pewnością nie przekreśliła jej życiowych planów. Pani Magda zdobyła wyższe wykształcenie i szczęśliwie wyszła za mąż. Na tym nie kończyły się jej marzenia - pragnęła zostać matką.

Kobieta, z pomocą kochających bliskich, przez lata każdego dnia dzielnie stawiała czoła nowym wyzwaniom. Nie sądziła, że wyjątkowo niestosowna uwaga dotycząca zarówno stanu jej zdrowia jak i nadchodzącego macierzyństwa padnie z ust pracownika służby zdrowia.

Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowiaByła premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowiaCzytaj dalej

Tego kobieta nie zamierzała komentować

Kobieta postanowiła wybrać się na wizytę kontrolą w państwowej przychodni. To właśnie tam swą wątpliwość zwerbalizowała jedna z pracownic. Uwaga była jednak nie na miejscu.

“I po co pani dziecko? Nie poradzi sobie pani” - właśnie te słowa, wedle doniesień portalu medonet.pl, miały paść z ust pielęgniarki. Pani Magda postanowiła w żaden sposób nie komentować tej wypowiedzi. Incydent skłonił ją natomiast do zmiany przychodni na prywatną placówkę, gdzie przyjeżdżała na badania wraz z mężem.

Sytuację polskich niepełnosprawnych pacjentek komentuje doktor Ryszard Rutkowski, specjalista z dziedziny ginekologii i endokrynologii. Ekspert w szczególny sposób zwraca uwagę na niechęć niektórych lekarzy do przyjmowania dotkniętych rozmaitymi niepełnosprawnościami osób.

- W dalszym ciągu słyszę, że część lekarzy broni się przed takimi pacjentami. Powszechny jest brak dostosowanych gabinetów, główny problem to higiena takich pacjentek i brak czasu - mówi lekarz.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli

2. Prawdziwy skarb na kółkach odnaleziony w Polsce. Warty fortunę Mercedes poraża bogactwem


Pani Magda jest jednak zadowolona z usług przychodni, którą ostatecznie wybrała, podobnie jak z profesjonalnego podejścia nowego specjalisty. Jej doświadczenia pokazują, jak wiele zależy od samego podejścia i okazanej przez lekarza empatii.

- Mój ginekolog jest naprawdę cudowny. Ani razu nie spotkałam się z niestosowną komunikacją czy brakiem kultury. Cechuje go wysoki profesjonalizm i takich lekarzy wszystkim niepełnosprawnym życzę - dodaje pani Magda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
  2. Stan zdrowia Gienka Loski nadal bardzo poważny i nie ulega zmianie. Wciąż potrzebna pomoc dla wokalisty, żona komentuje
  3. Nie żyje najstarszy człowiek świata. Nie mógł sobie odmówić niezdrowej "przyjemności" nawet tuż przed śmiercią
  4. Sceny rodem z horroru w aquaparku. Mężczyzna utknął w podziemnej rurze, na górze było słychać jęki rozpaczy
  5. Pojawiają się, gdy nasza wątroba przestaje wyrabiać. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyć
  6. Spędzili ze sobą 54 lata i nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Prawdziwa miłość do grobowej deski

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł