kobieta chora na dengę
unsplash.com/Marcelo Leal
Autor Natalia Niewczas - 26 Września 2020

Kobieta zarażona niebezpieczną chorobą tropikalną. Do zakażenia miało dojść w czasie wakacji

Kobieta wybrała się na wakacje - z pewnością nie przypuszczała, jak przykry okaże się dla niej finał wyjazdu. Podczas gdy jedni przywożą z urlopu tylko dobre wspomnienia i pamiątki, ona wróciła do ojczyzny z niebezpieczną chorobą rozwijającą się w organizmie. Najprawdopodobniej stoi za nią ukąszenie owada.

Kobieta, gdy doszło do zakażenia, przebywała na południu Francji. Spędzała tam czas na wakacyjnym wypoczynku - to właśnie w La Croix-Valmer, jak zdołano ustalić, musiał ukąsić ją komar. Choroba dała o sobie znać zaraz po powrocie pacjentki do Holandii.

Wstrząsająca relacja z Domu Opieki Społecznej. Wstrząsająca relacja z Domu Opieki Społecznej. "Panie Boże błagam Cię, żebym tutaj nie zemdlała i dała radę wytrzymać"Czytaj dalej

Kobieta zachorowała na rzadką chorobę tropikalną

Kobieta wypoczywała we Francji w sierpniu - objawy wystąpiły po tym, jak wróciła do domu w Holandii. O nietypowym przypadku poinformował Holenderski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Jak zdołali ustalić lekarze, pacjentka zachorowała na dengę.

Według doniesień portalu medonet.pl kobieta najprawdopodobniej jest pierwszym pacjentem w Holandii, który zachorował na dengę podczas pobytu w Europie Południowej. Denga występuje bowiem głównie w Afryce i Ameryce. Sytuację skomentował między innymi przedstawiciel RIVM.

- Nie jest to zbyt dziwne. Wiemy, że komar tygrysi występuje również w południowej Europie i czasami przenosi wirusa - przekonuje rzecznik.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstrząsające wyznanie Anny Muchy. Chyba nikt się go nie spodziewał
2.Przełomowe odkrycie astronomów. Znaleźli planetę podobną do Ziemi
3.Violetta Villas zdążyła wyjawić wielką tajemnicę zanim odeszła. Smutne wyznanie sprawia, że łzy same napływają do oczu

Rzecznik dodaje również, że denga to rzadka choroba. Co więcej, cierpiący z jej powodu pacjenci zazwyczaj wracają do zdrowia już po ok. siedmiu dniach.

Denga to infekcyjna, wirusowa choroba tropikalna przenoszona przez komary. Zazwyczaj objawia się podwyższoną temperaturą ciała, bólami głowy oraz mięśni, a także charakterystyczną wysypką, przypominającą zmiany skórne towarzyszące odrze. Symptomy z reguły pojawiają się dopiero od 13 do 14 dni po ukąszeniu owada.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już za kilka godzin zamykają sklepy. Największa swoboda będzie w miejscach turystycznych
  2. "Jeden z dziesięciu": Na wizji padły kuriozalne odpowiedzi. Sam Tadeusz Sznuk się nie spodziewał
  3. Dzieci cichymi ofiarami pandemii? Zatrważający raport ekspertów ujawnił gigantyczny problem
  4. Babcie mówią, że nie ma lepszego sposobu na przeziębienie. Prosty przepis postawił na nogi już wielu chorych
  5. Wielka tragedia gwiazdy "M jak miłość". Koronawirus zabrał najbliższą osobę
  6. Czarnina, kto jadł? Podajemy cudowny przepis

<>

Następny artykuł