kobieta miała guzek, rak jajnika
unsplash Eugene Chystiakov
Autor Klaudia Gaicka - 24 Października 2020

Na jej pępku pojawił się guzek. Nie miała pojęcia, że jest to objaw niebezpiecznej choroby

73-letnia kobieta sądziła, że guzek w pępku to jedynie defekt kosmetyczny. Długo zwlekała z wizytą u lekarza. Kiedy tylko specjalista zobaczył zmianę, od razu zlecił dodatkowe badania. Prawda, która wyszła na jaw, okazała się bardzo bolesna.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, powinny regularnie oglądać swoje ciała i być wyczulonymi na wszelkie sygnały ostrzegawcze. Zaczynając od kontroli pieprzyków, poprzez samobadanie piersi, a kończąc na zwracaniu uwagi na inne niepokojące objawy. Zdarza się, że nawet zwykła wysypka może zwiastować poważne problemy zdrowotne. Nierzadko także symptomy groźnych chorób mogą rozwijać się pod na pozór normalnie wyglądającą skórą. Historię, która powinna dać nam do myślenia, przedstawił portal Abczdrowie.pl.

Koniec aborcji dla zgwałconych kobiet? Pomysł Kai Godek wzbudził mnóstwo kontrowersjiKoniec aborcji dla zgwałconych kobiet? Pomysł Kai Godek wzbudził mnóstwo kontrowersjiCzytaj dalej

73-letnia kobieta sądziła, że guzek w pępku to jedynie defekt kosmetyczny. Prawda okazała się znacznie bardziej bolesna

Kobieta od jakiegoś czasu odczuwała dziwną narośl w pępku. Postanowiła zgłosić się z jej tytuły do lekarza dopiero wtedy, kiedy zaczęła się z niej sączyć podbarwiona krwią wydzielina. Specjalista od razu się zaniepokoił, kiedy zobaczył guzek.

73-letnia pacjentka nie sądziła, że jej przypadłość może zwiastować coś tak groźnego. Lekarze od razu zlecili jej wykonanie badania tomograficznego oraz biopsji. W wyniku badań wyszło na jaw, że guzek jest nietypowym objawem nowotworowej zmiany jajnika.

Guz nowotworowy miał już 11 cm średnicy. Pierwszy raz zaobserwowano ten symptom dopiero w XX wieku. Nazwano go guzem siostry Mary Joseph, ponieważ to właśnie ta pielęgniarka z Minnesoty go zaobserwowała.

Przez to, że kobieta tak długo zwlekała z odwiedzeniem lekarza i sądziła, że guzek stanowi jedynie problem estetyczny, trzeba było podać jej chemioterapię. Niestety nie wiadomo, jak dalej potoczyły się jej losy. To, co należy mieć na uwadze to, to, że nie powinniśmy nigdy ignorować tego typu zmian. Chociaż wiele z nich ma błahe podłoże i nie stanowi zagrożenia, to jednak niektóre z nich stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta.

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Najnowsze, ważne informacje dla seniorów. Wiemy, o ile mają wzrosnąć emerytury
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

Znany polski aktor ma poważne problemy ze zdrowiem. Znany polski aktor ma poważne problemy ze zdrowiem. "Trzecią dobę zastygam w domu, próbując poskromić ból"Czytaj dalej

Warto wspomnieć, że niezwykły przypadek opisano w recenzowanym naukowym czasopiśmie ,,New England Journal of Medicine”. Jest to jeden z najbardziej renomowanych, a przy tym najstarszy nieprzerwanie wydawany tygodnik medyczny na świecie.

Prymas Polski wydał bardzo ważny apel. Chodzi o Wszystkich ŚwiętychPrymas Polski wydał bardzo ważny apel. Chodzi o Wszystkich ŚwiętychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Władza najpierw prosiła, ale w nocy zdecydowała się jednak wprowadzić zakaz. Starsi ludzie praktycznie uwięzieni w domach, tylko parę wyjątków
  2. Bank PKO BP ostrzega przed fałszywą aplikacją. Pieniądze znikają z kont klientów
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Dramat u Majdanów. Radosław Majdan trafił do szpitala. Jest fatalnie. Wyjadą jeszcze z Małgosią w egzotyczną podróż?
  7. "Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącej

Następny artykuł