kobieta piła napar z pokrzywy
Fot. pixabay.com/ klimkin
Autor Klaudia Gaicka - 6 Sierpnia 2020

Kobieta piła przez tydzień napar z pokrzywy. Efekty okazały się niesamowite

Kobieta zdecydowała się na odważny krok. Przez tydzień codziennie piła napar z pokrzywy. Efekty tego eksperymentu przerosły oczekiwania. Zdecydowanie warto go wypróbować. Pokrzywa posiada wiele cennych właściwości leczniczych.

Kobieta przez tydzień piła regularnie napój z pokrzywy. Choć, zdrowotne korzyści wynikające ze spożywania naparu z pokrzywy są dla nas oczywiste, wynik eksperymentu był zaskakujący. Można powiedzieć, że pokrzywa zmieniła życie kobiety.

Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatówSzumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatówCzytaj dalej

Kobieta przez tydzień piła napar z pokrzywy, efekty były niesamowite

Jak podaje portal Abczdrowie.pl, pokrzywa jest bardzo niedoceniana. Wielu traktuje ją jako zbyteczny chwast, podczas kiedy stanowi ona bogate źródło cennych wartości odżywczych. W jej wnętrzu znajdziemy całe mnóstwo witamin i minerałów, między innymi aminy, garbniki, flawonoidy oraz kwasy organiczne i pantotenowe.

Co więcej, pokrzywę można spożywać na mnóstwo różnych sposobów. Każdy bez trudu znajdzie jakieś dla siebie. Młode listki rośliny stanowią świetne uzupełnienie zup, sałatek lub leczo. Napar, poza standardowym spożywaniem możemy wykorzystać do tworzenia płukanek do włosów. Tak mikstura wzmocni nasze cebulki, dzięki czemu może pomóc zapobiec wypadaniu. Dodatkowo nada fryzurze sprężystości i blasku.

Tytułowa bohaterka postanowiła pić przez tydzień herbatkę z pokrzywy. Kobieta zwraca uwagę na dobry wpływ pokrzywy na problemy z drogami moczowymi oraz zapaleniem stawów. Dodatkowo pokrzywa wpływa korzystnie na osłabienie i anemię.

– Dla mnie osobiście najważniejszymi aspektami działania pokrzywowej herbaty były jej właściwości antyoksydacyjne oraz obniżające poziom cholesterolu i cukru we krwi, gdyż moim głównym celem było oczyszczenie organizmu z toksyn. – wyjaśnia dla Abczdrowie.pl.

Ważne jest, aby zbierać stosunkowo młode rośliny oraz takie, które nie rosną w pobliżu ruchliwych ulic. Dla pierwszych pozytywnych efektów wystarczy pić napar jeden raz dziennie, kobieta zdecydowała się jednak pić go aż 3 razy każdego dnia. Spożywała go około godziny przed posiłkiem. Według podanej instrukcji świeże liście zalewamy wrzątkiem i parzymy około 5-10 minut.

Lekkość ciała była odczuwalna już po kilku pierwszych dniach. Organizm pozbył się również nagromadzonej, zalegającej wody. Dodatkowo pokrzywa przyśpieszyła przemianę materii. W następnych dniach kobieta zaobserwowała poprawę nastroju i zmniejszenie stresu. To bezpośrednio przełożyło się na jakość jej snu.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Lidl rozdaje nawet po 1000 złotych. Ale pod dwoma warunkami, warto jednak się postarać

- Natomiast liczba chorych za granicą wzrasta, więc będziemy sytuację analizować na bieżąco. Rozważamy wprowadzenie przeprowadzania testów tym, którzy wracają z zagranicy - powiedział minister zdrowia.

Po tygodniu picia waga kobiety spadła o kilogram, do tego poprawił się jej stan włosów i skóry. Zniknęły podrażnienia i zaczerwienienia.

Liczni eksperci potwierdzają zbawiennie działanie pokrzywy. Jednak większość z nich zaznacza, że każda tego rodzaju intensywna dieta powinna być konsultowana z lekarzem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w starostwie. Pracownik chory na COVID-19
  2. Pół kraju z pomarańczowymi alertami, trzeba mieć się na baczności. Polki i Polacy powinni być specjalnie przygotowani
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Obie go kochały, obie się z nim rozstały, a potem nagrały o tym piosenkę. Przyjaźń Jeżowskiej i Prońko była silniejsza od miłości

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł