kobieta piła napar z pokrzywy
Fot. pixabay.com/ klimkin
Autor Klaudia Gaicka - 25 Czerwca 2020

Kobieta piła przez tydzień napar z pokrzywy. Efekty przeszły jej najśmielsze oczekiwania

Kobieta zdecydowała się na odważny krok. Przez tydzień codziennie piła napar z pokrzywy. Efekty tego eksperymentu przerosły oczekiwania. Zdecydowanie warto go wypróbować. Pokrzywa posiada wiele cennych właściwości leczniczych.

Kobieta przez tydzień piła regularnie napój z pokrzywy. Choć, zdrowotne korzyści wynikające ze spożywania naparu z pokrzywy są dla nas oczywiste, wynik eksperymentu był zaskakujący. Można powiedzieć, że pokrzywa zmieniła życie kobiety.

Kobieta jest w ciąży od 13 lat. W sieci stała się prawdziwą gwiazdąKobieta jest w ciąży od 13 lat. W sieci stała się prawdziwą gwiazdąCzytaj dalej

Kobieta przez tydzień piła napar z pokrzywy, efekty były niesamowite

Jak podaje portal Abczdrowie.pl, pokrzywa jest bardzo niedoceniana. Wielu traktuje ją jako zbyteczny chwast, podczas kiedy stanowi ona bogate źródło cennych wartości odżywczych. W jej wnętrzu znajdziemy całe mnóstwo witamin i minerałów, między innymi aminy, garbniki, flawonoidy oraz kwasy organiczne i pantotenowe.

Co więcej, pokrzywę można spożywać na mnóstwo różnych sposobów. Każdy bez trudu znajdzie jakieś dla siebie. Młode listki rośliny stanowią świetne uzupełnienie zup, sałatek lub leczo. Napar, poza standardowym spożywaniem możemy wykorzystać do tworzenia płukanek do włosów. Tak mikstura wzmocni nasze cebulki, dzięki czemu może pomóc zapobiec wypadaniu. Dodatkowo nada fryzurze sprężystości i blasku.

Tytułowa bohaterka postanowiła pić przez tydzień herbatkę z pokrzywy. Kobieta zwraca uwagę na dobry wpływ pokrzywy na problemy z drogami moczowymi oraz zapaleniem stawów. Dodatkowo pokrzywa wpływa korzystnie na osłabienie i anemię.

– Dla mnie osobiście najważniejszymi aspektami działania pokrzywowej herbaty były jej właściwości antyoksydacyjne oraz obniżające poziom cholesterolu i cukru we krwi, gdyż moim głównym celem było oczyszczenie organizmu z toksyn. – wyjaśnia dla Abczdrowie.pl.

Ważne jest, aby zbierać stosunkowo młode rośliny oraz takie, które nie rosną w pobliżu ruchliwych ulic. Dla pierwszych pozytywnych efektów wystarczy pić napar jeden raz dziennie, kobieta zdecydowała się jednak pić go aż 3 razy każdego dnia. Spożywała go około godziny przed posiłkiem. Według podanej instrukcji świeże liście zalewamy wrzątkiem i parzymy około 5-10 minut.

Lekkość ciała była odczuwalna już po kilku pierwszych dniach. Organizm pozbył się również nagromadzonej, zalegającej wody. Dodatkowo pokrzywa przyśpieszyła przemianę materii. W następnych dniach kobieta zaobserwowała poprawę nastroju i zmniejszenie stresu. To bezpośrednio przełożyło się na jakość jej snu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie mógł poradzić sobie z wyśmiewaniem. Nie żyje bohater "Pamiętników z wakacji"

2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Po tygodniu picia waga kobiety spadła o kilogram, do tego poprawił się jej stan włosów i skóry. Zniknęły podrażnienia i zaczerwienienia.

Liczni eksperci potwierdzają zbawiennie działanie pokrzywy. Jednak większość z nich zaznacza, że każda tego rodzaju intensywna dieta powinna być konsultowana z lekarzem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Na pewno przyjrzałeś się swojej karcie wyborczej? Już teraz wiemy, że w jednym mieście część głosów była nieważna
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Jakub Błaszczykowski przeszedł badania medyczne. Klub wydał pilny komunikat

Następny artykuł