Po wakacjach poczuła dziwne swędzenie głowy. Kiedy mąż odgarnął jej włosy, widok zwalił go z nóg

kobieta z larwą na głowie
fot. https://pixabay.com/ KristopherK
Autor Natalia Niewczas26.08.2020

Kobieta odpoczywała na urlopie w Belize, leżącym w Ameryce Środkowej kraju z klimatem równikowym. Każda podróżująca w ciepłe rejony osoba musi liczyć się z możliwymi, masowymi atakami moskitów. Takiej nieprzyjemnej niespodzianki, jakiej doświadczyła Vanessa, nie sposób jednak przewidzieć.

Kobieta nie miała pojęcia, że pod skórą na jej głowie rośnie żywy problem. Owad, który z reguły interesuje się raczej bydłem, tym razem upodobał sobie przebywającą na urlopie Vanessę. Jedyną oznaką nadchodzącego odkrycia było zwykłe swędzenie głowy.

Ministerstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Każdy powinien o niej pamiętaćMinisterstwo zdrowia przekazało ważną wiadomość. Każdy powinien o niej pamiętaćCzytaj dalej

Tak osobliwej pamiątki z wakacji kobieta z pewnością się nie spodziewała

Ta kobieta przeżyła prawdziwy szok. Oprócz pełnego zestawu wakacyjnych wspomnień, do ojczyzny przywiozła bowiem larwę gza - i to pod własną skórą głowy. Zanim obecność owada wyszła na jaw, Vanessa doświadczała dokuczliwego swędzenia. Przy okazji samobadania pod palcami trafiła na wyraźne wybrzuszenie i od razu poprosiła męża o pomoc. Tego widoku mężczyzna z pewnością nie zapomni do końca życia.

Jak podaje portal webniusy.pl, mąż Vanessy postanowił wziąć sprawy we własne ręce. Mężczyzna samodzielnie wyzwolił żonę z niepożądanego towarzystwa owada. Relację z przeprowadzonego usuwania opublikował w internecie - na filmie wyraźnie widać, jak za pomocą pęsety wydobywa tłustą, białą larwę z głowy ukochanej.

Gzy z reguły chętnie składają larwy w ciałach bydlęcych. Brak potencjalnego “krowiego” schronienia skłania je jednak do błyskawicznej zmiany preferencji. Może się więc zdarzyć, że owad ulokuje jaja na skórze człowieka. Czująca jej ciepło larwa wykluwa się i wbija głęboko w ciało. Nie trudno zgadnąć, że obecność takiego intruza, będącego de facto pasożytem, wpływa na organizm w niezwykle niekorzystny sposób.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenie sanepidu. Szczególnie zagrożone są dzieci

2. Rząd rozszerza obostrzenia. Polacy uziemieni na dłużej

Decyzja Vanessy i jej męża nie pozostaje wolna od kontrowersji. Zaleca się bowiem, by podobne zabiegi zawsze przeprowadzał specjalista. Pęknięcie larwy może skutkować wystąpieniem niepożądanych reakcji organizmu, w tym wstrząsem anafilaktycznym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostaniej chwili: ogromna awaria w elektrociepłowni. Pół Warszawy bez cieplej wody
  2. Cezary Żak komentuje kwestię swojego rozwodu i kryzysu małżeńskiego. Ogromne zaskoczenie dla wszystkich
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł