kobieta odczuwała silny ból brzucha
pixabay.com/sasint
Autor Barbara Bujar - 27 Lipca 2020

Kobieta uskarżała się na silny ból brzucha. W czasie operacji lekarzy wryło w ziemię

Kobieta, która trafiła do chińskiego szpitala w Wuhan, skarżyła się na silne bóle brzucha. Po wykonaniu niezbędnych badań lekarze podjęli decyzję o operacji. Okazało się, że pacjentka cierpi na bardzo rzadką chorobę o podłożu psychicznym. W jej żołądku znajdowały się włosy w zaskakującej ilości.

Lekarze w swojej pracy spotykają się z różnymi chorobami. Wydaje się, że już nic nie jest w stanie ich zaskoczyć. Czasem zdarza się jednak, że nawet oni nie mogą wyjść z podziwu. Pracownicy chińskiego szpitala Wuhan Maternity and Child Health Care Hospital właśnie tak zareagowali, kiedy zgłosiła się do nich pewna kobieta. Silne bóle brzucha, które były powodem jej wizyty, okazały się objawem rzadkiej choroby o podłożu psychicznym. Konieczna była operacja.

Dzieci pierwszego września wrócą do szkół? Wiemy kiedy zapadnie ostateczna decyzjaDzieci pierwszego września wrócą do szkół? Wiemy kiedy zapadnie ostateczna decyzjaCzytaj dalej

Kobieta cierpiała z powodu silnych bólów brzucha. Lekarze zdiagnozowali u niej trichotillomanię

Jak informuje portal WP abc Zdrowie, lekarze jednej z chińskich placówek przyjęli pacjentkę, której dokuczały uciążliwe bóle brzucha. Medycy od razu wykonali jej wszystkie niezbędne badania, które potwierdziły, że objawy spowodowane są uciskiem narządów wewnętrznych. Dodatkowo wykryli u kobiety torbiel w żołądku, którą postanowili usunąć. Zabieg mocno ich zaskoczył.

Kiedy lekarze próbowali usunąć torbiel, odkryli, że tkankę wypełnia jakieś ciało obce. Po chwili okazało się, że w jej wnętrzu znajdują się włosy. Fachowców jednak nie to zdziwiło najbardziej. Największym zaskoczeniem była ich ilość. Podczas operacji wyciągnęli z żołądka pacjentki dwumetrowe kołtuny. Takie zabiegi zdarzają się niezwykle rzadko, a jeśli już do nich dochodzi, lekarze spodziewają się znacznie mniejszej liczby włosów.

Choć przypadek kobiety mocno zszokował medyków, wiedzieli oni, na czym polega jej problem. Choroba, z którą zmagała się pacjentka jest rzadka, a jej obecność spowodowana jest czynnikami psychicznymi. Lekarze nazywaja ją trichotillomanią.

Jak wyjaśnia portal, trichotillomania, którą w skrócie nazywa się TTS, to kompulsywne wyrywanie włosów. Pojawia się, kiedy pacjent gromadzi w sobie wiele stresu i emocji. Zjadanie włosów pomaga mu wtedy w łagodzeniu napięcia. Choroba może występować w towarzystwie trichofagii. W takim połączeniu często prowadzą do niepokojących objawów, takich jak bóle głowy, zaburzenia snu oraz także osłabienie koncentracji.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. W czwartek kupisz w Biedronce 4 produkty. Piąty dowolny dostaniesz za darmo

Trichotillomania najczęściej występuje u kobiet, choć nie omija także mężczyzn i dzieci. Prowadzi do łysienia i stanowi duży problem psychiczny. Chorzy bardzo często nie chcą się do niego przyznać ani o nim rozmawiać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Po latach dziennikarka ujawniła, co stało się w TVN po katastrofie smoleńskiej. Trudno powstrzymać emocje;
  3. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  4. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  5. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  6. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł