Kobieta specjalnie nakaszlała na roczne dziecko
youtube.com/Epic News
Autor Barbara Bujar - 28 Czerwca 2020

Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę

Kobieta zlekceważyła wszystkie zasady bezpieczeństwa i w skandaliczny sposób potraktowała 23-letnią matkę i jej rocznego synka. Kiedy wszyscy stali w tej samej kolejce, napastniczka odwróciła się, zdjęła maseczkę i nakaszlała do wózka dziecka. Naraziła je tym samym na zakażenie koronawirusem. Matka dziecka jest wstrząśnięta i uważa to za podły przejaw rasizmu. Policja prowadzi poszukiwania kobiety.

Koronawirus zmusza wszystkich do zachowywania szczególnej ostrożności. Zakrywanie nosa i ust jest w tym temacie podstawą, szczególnie w miejscach publicznych, w których gromadzi się dużo ludzi. Kobieta, którą spotkała 23-letnia Mireya Mora, kompletnie się tym nie przejęła. Jej zachowanie wywołało społeczne oburzenie.

Jak informuje parenting.pl, młoda mama postanowiła spędzić miło czas z rodziną. W towarzystwie rocznego synka i swojej babci wybrała się do Jogurtlandu w San Jose w Kalifornii. Nie spodziewała się, że spotka ich tam tak przykra sytuacja.

Media: Nieoficjalne informacje o śmierci w czasie głosowania. Kilkanaście przypadków zasłabnięć podczas wyborówMedia: Nieoficjalne informacje o śmierci w czasie głosowania. Kilkanaście przypadków zasłabnięć podczas wyborówCzytaj dalej

Kobieta zdjęła maseczkę i celowo nakaszlała na dziecko. Teraz szuka jej policja

Rodzina stała w kolejce. Mireya rozmawiała z babcią, kiedy nagle odwróciła się do nich około 60-letnia zdenerwowana kobieta. Zaczęła zarzucać im, że nie stosują się do zalecanej bezpiecznej odległości, a w dodatku nie mówią po angielsku. Chwilę później sama zbagatelizowała wszelkie restrykcje i nakaszlała do wózka, w którym siedział roczny chłopiec. Ta sytuacja wstrząsnęła wszystkimi, którzy byli obecni w kolejce.

- Zakaszlała bardzo mocno. To nie był przypadek. Osoba, która ma serce, nie zrobiłaby tego dziecku – wspomina w rozmowie z ABC News Mireya Mora.

Skandaliczne zachowanie kobiety miało być według niej spowodowane obawą przed zachorowaniem. 23-letnia Mireya uważa jednak, że napastniczka miała jeszcze jeden powód. Twierdzi, że ewidentnie nie pasowało jej hiszpańskie pochodzenie rodziny, co mogło być już sygnałem rasizmu.

- Wierzę, że ta kobieta może być rasistką, ponieważ rodzina stojąca przed nią była biała – dodała.

W czasie zaistniałej sytuacji 23-latka z całych sił próbowała ochronić swojego synka. W pewnym stopniu jej się to udało, ponieważ część jego twarzy została zakryta kapturem wózka. Mimo tego ryzyko zachorowania u dziecka jest bardzo wysokie. Jego mama jest przerażona i bardzo się martwi. Spotkanie z kobietą w dalszym ciągu wspomina z przerażeniem.

- Ręce mi się trzęsły, nie mogłam nic powiedzieć. Serce mi biło jak szalone – przyznała młoda matka.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Rząd prze do przodu w związku z nowym podatkiem. Minister finansów coraz bardziej się z nim spieszy

Dzięki zamontowanym kamerom całe zdarzenie zostało zarejestrowane. Policja w oparciu o zebrane dowody natychmiast rozpoczęła poszukiwania kobiety. Departament Policji w San Jose określił jej zachowanie jako napaść

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Masz konto w PKO BP albo ING Banku Śląskim? Pieniądze znikają z kont, klienci muszą być bardzo ostrożni
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Następny artykuł