Jej nogi są w pełni sprawne, a mimo to porusza się na wózku. Od lat szuka lekarza, który uczyni z niej osobę niepełnosprawną

Kobieta marzy o byciu niepełnosprawną
fot. facebook.com/National Geographic Taboo
Autor Karol Zaborowski28.12.2019

Kobieta udająca niepełnosprawną to bez wątpienia niecodzienny widok. W końcu wiele osób, które faktycznie poruszają się na wózku, oddałoby wiele, aby się z nią zamienić. 61-latka od lat szuka lekarza, który przetnie jej rdzeń kręgowy.

61-letnia kobieta od lat porusza się na wózku inwalidzkim, mimo że jej nogi są w pełni sprawne. Dodatkowo wszystkim, którzy znają ją, sprzed lat wmawia, że jest niepełnosprawna na skutek wypadku, w którym brała udział. Na co dzień ma nawet założone specjalne szyny, które krępują ruchy jej nóg, aby nie mogła z nich korzystać. Jak sama twierdzi, dzięki temu jest szczęśliwsza.

Chloe Jennings-White pochodzi z Salt Lake City i jej marzeniem jest być osobą niepełnosprawną. Od lat stara się znaleźć lekarza, który zdecyduje się na zabieg przecięcia jej rdzenia kręgowego tak, aby straciła władzę w nogach. Choć dla wielu osób jest to nie do pomyślenia, to Chloe wciąż może chodzić tylko dlatego, że nie ma odpowiedniej ilości pieniędzy na taką operację.

Paznokcie mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Zmiana ich wyglądu może świadczyć o poważnych chorobachPaznokcie mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Zmiana ich wyglądu może świadczyć o poważnych chorobachCzytaj dalej

Kobieta marzy o niepełnosprawności

Nie da się ukryć, że przypadek Chloe jest bardzo kontrowersyjny i dla większości osób po prostu niezrozumiały, bo w końcu kto chciałby poruszać się na wózku. Jak się okazuje 61-latka cierpi na zaburzenie psychiczne o nazwie apotemnofilia. Osoby na nie cierpiące odczuwają, że niektóre z elementów ich ciał nie należą do nich i są wręcz ciałem obcym.

To sprawia, że wielu pacjentów decyduje się na amputację niechcianych kończyn, aby w końcu móc żyć w zgodzie z tym, co sami czują. Apotemnofilia wymaga specjalistycznej terapii, a lekarz, który opiekuje się Chole zalecił jej używanie specjalnych szyn uniemożliwiających chodzenie, aby kobieta nie zdecydowała się na własnoręcznie pozbycie się swoich sprawnych nóg.

Co ciekawe, jak podaje portal jestpozytywnie.pl, 61-latka jest fanką wycieczek górskich, które odbywa regularnie, ale robi to, pieszo. Oczywiście wybiera takie miejsca, aby żaden z sąsiadów, czy znajomych jej przypadkiem nie zobaczył.

- Coś w moim mózgu mówi mi, że moje nogi nie powinny działać - mówi Chole.

Oprócz takich spacerów Chloe żyje tak jak osoba niepełnosprawna, mimo że nie musi. Ciężko uwierzyć, że ktoś może czerpać radość z tego, że nie może chodzić i wręcz dąży do niepełnosprawności, a szczególnie osobom, które same przykute są do wózka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion
  6. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

Następny artykuł