kobieta: moc ziół
Fot. pixabay.com/ kerdkanno
Autor Klaudia Gaicka - 29 Czerwca 2020

Najlepsze zioła dla kobiet. Pomagają poradzić sobie z wieloma dolegliwościami

Kobieta może z łatwością zadbać o swoje zdrowie i naturalne piękno. Przydatne mogą okazać się zioła i wyciągi z popularnie występujących roślin. Wiele z nich możemy kupić w aptece lub zebrać samodzielnie w niedalekiej okolicy naszych domów.

Kobieta może z łatwością zadbać o swoje zdrowie i naturalne piękno. Wbrew pozorom nie oznacza to używania nie wiadomo jak dużej ilości kosmetyków pełnych chemii. Przeciwnie, powinna doceniać siebie taką, jaka jest oraz sięgać przede wszystkim po naturalne i zdrowe produkty. Poradnikzdrowie.pl przedstawił zioła, które najchętniej stosują kobiety.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje mistrzyni EuropyMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje mistrzyni EuropyCzytaj dalej

Kobieta ma kilku sprzymierzeńców wśród naturalnych ziół

Melisa lekarska jest jednym z bardziej popularnych ziół na uspokojenie i zdrowy sen. Dodatkowo w medycynie naturalnej jej liście stosowane są jako swoisty środek przeciwbólowy na bóle menstruacyjne. Co więcej, jest bezpieczna również dla kobiet w ciąży. Mamy, które męczą mdłości, mogą śmiało sięgnąć po napar z tego zioła. Melisa pomaga również, jako środek do pielęgnacji włosów nadmiernie przetłuszczających się.

Dziurawiec zwyczajny wykazuje działanie relaksujące i odprężające. Wyniki wielu badań świadczą o tym, że zioło łagodzi napięcie mięśniowe. Wyjątkowo przyda się do łagodzenia nastrojów kobiet w czasie menopauzy. Należy jednak zachować ostrożność, zioło może mieć wpływ na wrażliwość na światło słoneczne. Przyjmując dziurawca, należy unikać w nadmiernych promieni.

Liście malin, podobnie jak melisa, pomagają łagodzić bóle menstruacyjne. Wzmacniają również narządy rozrodcze, dzięki temu przydatne są szczególnie dla kobiet planujących ciążę. Jednak kobietą w ciąży się nie zaleca ich stosowania.

Krwawnik pospolity pomaga zmniejszyć krwawienia wewnętrzne i zewnętrzne. W medycynie naturalnej stosowany był na rany oraz oparzenia. Kobietom pomaga wyregulować cykl menstruacyjny, złagodzić dolegliwości związane z miesiączką oraz zredukować niekorzystne symptomy menopauzy. Dodatkowo może pomóc w walce z migrenami.

Nagietek lekarski działa przeciwgrzybicznie rozkurczowo oraz przeciwzapalnie. Po napar z niego mogą sięgnąć cierpiące z powodu bolesnych miesiączek oraz nieregularnych cyklów menstruacyjnych. Dodatkowo nagietek może pomóc z dokuczliwymi symptomami klimakterium.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Rząd prze do przodu w związku z nowym podatkiem. Minister finansów coraz bardziej się z nim spieszy

Czystek jest skarbnicą polifenoli, które są silnymi antyoksydantami. Dzięki temu neutralizują wolne rodniki. Napar przyśpiesza przemianę materii, wzmacnia organizm, zmniejsza obrzęki oraz poprawia funkcjonalność niektórych narządów. Dodatkowo wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz opóźnia procesy starzenia się.

Ostatnim z przedstawionych cennych ziół jest miłorząb. W jego wnętrzu możemy znaleźć ponad 60 substancji bioaktywnych. Wyciągi z niego stosowane są przede wszystkim w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Masz konto w PKO BP albo ING Banku Śląskim? Pieniądze znikają z kont, klienci muszą być bardzo ostrożni
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Następny artykuł