kobieta zostawiła dziecko w oknie życia
pixabay_Mylene2401
Autor - 31 Stycznia 2020

Oddała 20-miesięczne dziecko do okna życia. Policja zidentyfikowała kobietę

Kobieta oddała do okna życia 20-miesięczne dziecko. Do zdarzenia doszło 26 stycznia przed godziną 19:00. Dziecko miało ze sobą karteczkę zawierającą datę urodzenia oraz imię. Chwilę po uruchomieniu alarmu w oknie życia na miejscu pojawiła się policja.

Okno życia to bezpieczne miejsce, gdzie matka może anonimowo zostawić swoje nowo narodzone dziecko. Okno otwierane od zewnątrz jest wyposażone w ogrzewanie i wentylację. Zaraz po umieszczeniu w nim dziecka włącza się alarm, który wzywa opiekujące się oknem osoby. Następnie uruchamiane są wszystkie konieczne procedury, by dziecko znalazło nowy dom.

Najczęściej w oknie życia zostają porzucone noworodki, jednak w tym wypadku kobieta zostawiła w nim prawie dwuletnie dziecko. Sprawą szybko zainteresowała się policja.

Objawy niedoboru kwasu foliowego. Łatwo je przeoczyćObjawy niedoboru kwasu foliowego. Łatwo je przeoczyćCzytaj dalej

Kobieta zostawiła swoje dziecko w bydgoskim oknie życia

20-miesięczne dziecko znalezione zostało w bydgoskim oknie życia, przez zajmujące się nim Siostry klaryski od Wieczystej Adoracji. Na miejscu pojawiły się policja oraz pogotowie. Dziecko przewieziono do szpitala i zostało objęte potrzebnymi badaniami. Całe szczęście chłopiec jest zdrowy. Czeka go teraz ośrodek adopcyjny, gdzie będzie czekał na nowych rodziców. Funkcjonariusze policji dzięki znalezionej przy dziecku karteczce łatwiej dotarli do matki dziecka. Jak podaje portal Popularne, ustalenie tożsamości matki było prostym zadaniem.

- Chłopiec miał karteczkę z imieniem i datą urodzenia. Wystarczyła wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego, aby ustalić dane matki i miejsce zamieszkania. Z kolei matka chłopca zniknęła. Okno to miejsce, gdzie każda matka może zostawić noworodka bez żadnych konsekwencji. Nasze poszukiwania i postępowanie w tej sprawie było formalnością - stwierdziła Lidia Kowalska z biura prasowego bydgoskiej policji.

W tej chwili najważniejsze jest dobro dziecka. Zostały już podjęte działania, które mają doprowadzić do pozbawienia rodziców władzy rodzicielskiej. Gdy decyzja stanie się prawomocna, dziecko zostanie skierowane do ośrodka adopcyjnego.

Nowo narodzone dziecko można zostawić w szpitalu, zrzekając się jednocześnie praw rodzicielskich, jednak nie każda matka ma odwagę tak postąpić. W takich przypadkach kobiety uciekają się do zostawienia dziecka w oknie życia, dzięki któremu noworodek ma szanse na przeżycie. Do tej pory w oknach życia prowadzonych przez Caritas Polska znaleziono blisko 100 dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wróciła wcześniej do domu. Gdy zobaczyła, z kim jest w łóżku jej mąż, straciła przytomność
  2. Syn znanego polskiego polityka wśród oskarżonych o grupowy gwałt. Sprawa za zamkniętymi drzwiami
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Uwielbiana gwiazda disco polo zagrożona wirusem z Chin? Zdruzgotani fani czekali na wiadomość i ją dostali

Następny artykuł