sposób na komary
fot. https://pixabay.com/ mikadago
Autor Natalia Niewczas - 23 Lipca 2020

Odkryli genialny sposób na komary. Dzięki niemu jesteśmy dla nich niemal niewidzialni

Komary w tym roku atakują nas wyjątkowo tłumnie. Kąsają podczas spacerów, zabaw z dziećmi na dworze, a nawet wypoczynku na balkonie bądź tarasie. O pozbyciu się tych małych krwiopijców marzy niejedna osoba. Na szczęście istnieją sposoby na to, by skutecznie odstraszyć te denerwujące owady.

Komary gryzą nas nadzwyczaj często. Ich ukąszenia zostawiają na skórze wyjątkowo swędzące bąble. Związany z nimi dyskomfort jest w stanie łatwo zepsuć dobry humor podczas wakacyjnej wycieczki czy chwili relaksu po pracy. Vanessa Brown postanowiła podzielić się ze światem sposobem na uciążliwe komary, który zaobserwowała w Meksyku.

Specjaliści nie mają wątpliwości, że koronawirus znowu uderzy. Podali datęSpecjaliści nie mają wątpliwości, że koronawirus znowu uderzy. Podali datęCzytaj dalej


Komary mogą być prawdziwym utrapieniem. Na szczęście istnieje sposób, aby się przed nimi chronić


Atakujące w lecie komary mobilizują nas do uruchamiania różnych kreatywnych pomysłów. Każdy z nich ma na celu jedno - skuteczne odstraszenie kąsających owadów. Jak podaje portal fakt.pl, australijskiego pochodzenia dziennikarka, Vanessa Brown, zwraca szczególną uwagę na jedną z metod, którą dostrzegła podczas pobytu w Meksyku.


Metoda opisana przez Vanessę Brown polega na przekrojeniu pomarańczy na pół, wbiciu w nią skroplonych alkoholem goździków i ich zapaleniu. Tyle wystarczy, aby komary trzymały się od nas z daleka. Jak tłumaczy dziennikarka, sposób z wykorzystaniem pomarańczy podpatrzyła w jednej z restauracji w miasteczku Miraflores w Meksyku. Na stołach w knajpce płonęły odstraszające owady owoce przystrojone goździkami. Nie sam płomień ognia, a zapach, jaki wydziela taka mieszanka, maskuje woń dwutlenku węgla. To właśnie ten związek wabi do nas nieznośnych krwiopijców.

Dzisiaj grzeje: 1. Kochaliśmy go za filmy na TVP, w TVN i Polsacie. Media właśnie obiegła informacja o jego śmierci
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Już jest, Sejm właśnie zatwierdził nowe świadczenie. Wielu Polaków dostanie nawet 13,2 tys. zł


Oczywiście walczyć z komarami można także na inne sposoby. Na rynku dostępne są specjalne środki owadobójcze, sprzedawane na przykład w formie aerozolu. Jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się komarów jest także zamontowanie w oknie moskitiery. Niestety, wisząca w oknie siateczka chroni nas przed komarami tylko wtedy, gdy pozostajemy w środku zabezpieczonego moskitierami mieszkania lub domu.


O działanie odstraszające komary niektórzy podejrzewają także lawendę. W walce z nieznośnymi owadami wykorzystywane są także świece zapachowe i mieszanki olejków. Niezależnie od stosowanego sposobu najważniejsze jest to, aby uciążliwe odgłosy bzyczenia wreszcie na dobre zniknęły z naszego otoczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister przekazał wiadomość dla wszystkich rodziców. Decyzja jest ostateczna
  2. Ręce opadają, ludzie oburzeni. Wszystko w centrum Warszawy, na środku popularnego miejsca
  3. Katarzyna Dowbor zrozpaczona, nie może uwierzyć. Stało się coś tragicznego, chodzi o samotną matkę;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł