sposoby na ukąszenie komara
fot. https://unsplash.com/ Егор Камелев
Autor Natalia Niewczas - 24 Lipca 2020

Domowe sposoby na ukąszenia komarów. Z pewnością mogą się przydać w najbliższym czasie

Komary zostawiają nam wyjątkowo niemiłe pamiątki po swoich odwiedzinach. Swędzące bąble odkrywamy najczęściej dopiero wtedy, gdy albo poczujemy ból związany z samym ukłuciem, albo przypadkiem naruszymy podrażnione miejsce, jednocześnie uruchamiając błędne koło swędzenia i drapania bąbla.

Komary przeszkadzają nam zwłaszcza latem, kiedy nie sposób się od nich opędzić. Czasami przed ukąszeniem komara zwyczajnie nie udaje się uciec - środki odstraszające owady okazują się nieskuteczne, moskitiery dziurawe, a nasza woń zdecydowanie zbyt kusząca dla owada. Nawet kiedy dojdzie jednak do ugryzienia, możemy podjąć działania, które pozwolą nam zatroszczyć się o własny komfort.

Pierwsze objawy zawału serca. Nie wolno ich lekceważyćPierwsze objawy zawału serca. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej


Sposoby na ugryzienia komarów


Gdyby nie uciążliwe dla ucha brzęczenie, komary bezkarnie atakowałyby nas całkowicie znienacka. Czasem i wydawany przez nie odgłos nie wystarcza, aby w porę odpędzić owada ręką. Sekunda nieuwagi i gotowe - na naszym ciele widnieje uporczywa, swędząca wypukłość. To, że zmiana się pojawiła, nie oznacza jednak, że nie możemy wyrwać się z nieprzyjemnej pułapki swędzenia i drapania. Istnieją domowe sposoby na to, by szybko poradzić sobie z problemem.


Użycie zwykłej torebki herbaty może przynieść nam ulgę. Jak podaje portal stylzycia.polki.pl, ostudzona torebka z czarną lub zieloną herbatą przyłożona bezpośrednio do powstałego na skórze bąbla wystarczy, by złagodzić nieprzyjemne dolegliwości. Torebkę herbaty należy uprzednio ostudzić i odsączyć. Herbaciany okład powinien uporać się z uczuciem swędzenia i zneutralizować działanie toksyn pochodzących ze śliny komara.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Emerycie, znamy już kwotę czternastej emerytury. Uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany


Na inny sposób składa się wykorzystanie składnika, który każdy z nas posiada w swojej kuchni. Chodzi o zwykły proszek do pieczenia. Wystarczy zmieszać proszek z wodą, a następnie nałożyć powstałą mieszankę bezpośrednio na skórę, odczekać kilka minut, a następnie zmyć pastę i odetchnąć z ulgą.


Ukojenie w swędzeniu po ukąszeniu komara przyniesie również zastosowanie octu jabłkowego. Nasączony octem kosmetyczny wacik lub chusteczkę należy przyłożyć na kilka minut do powstałego na skórze bąbla. Okład z octu jabłkowego powinien skutecznie zakończyć problem swędzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister przekazał wiadomość dla wszystkich rodziców. Decyzja jest ostateczna
  2. Ręce opadają, ludzie oburzeni. Wszystko w centrum Warszawy, na środku popularnego miejsca
  3. Skandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamy;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Urodziło im się siwe dziecko. Myśleli, że jest chore. Okazało się wyjątkowe

Następny artykuł