Kompot z suszu powinniśmy pić również w inne dni w roku. Tradycyjny napój pełen zdrowych składników

KOmpot z suszu: działanie
fot. wikipedia.org/Djdeaka
Autor Karol Zaborowski24.12.2019

Kompot z suszu nie jest lubiany przez wszystkich, jednak tradycja nakazuje, aby spróbować każdej potrawy, a kompot również się do nich zalicza. Jednak nie tylko ze względu na tradycję powinniśmy go popijać w czasie Świąt.

Kompot z suszu pomaga nie tylko ukoić pragnienie podczas wigilijnej kolacji, ale pomaga nam również uporać się z całym tym jedzeniem, które spożywamy. Nie da się ukryć, że w czasie Świąt nasze żołądki zamieniają się niekiedy w prawdziwe studnie bez dna. Jednak potem trzeba jakoś przetrawić te wszystkie dania, co nie jest już takie łatwe.

Niestety tradycyjne potrawy wigilijne nie należą do najlżejszych, przez co nasz układ pokarmowy musi pracować na najwyższych obrotach, aby strawić je wszystkie. Dodatkowo w tym okresie, często pozwalamy sobie na znacznie więcej, jeżeli chodzi o ilość jedzenia na naszych talerzach. Na szczęście kompot z suszu wspomoże nas w tej walce.

Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadówPaweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadówCzytaj dalej

Korzyści, jakie niesie ze sobą kompot z suszu

Choć przepis na kompot z suszu, może się różnić, to zawsze jego podstawę stanowią trzy owoce, a mianowicie jabłka, gruszki oraz śliwki. Oczywiście wszystkie suszone. Często można się spotkać z dodatkami w formie cynamonu, czy też miodu, które bez wątpienia nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie.

Jednak skupiając się na samych owocach, które stanowią trzon tego napoju, to na wstępie warto wspomnieć, że dostarczają nam duże ilości błonnika spożywczego, który chroni nasze jelita i pomaga strawić wigilijne dania.

Dodatkowo kompot z suszu to bogate źródło witamin, takich jak witamina A, B, C, E i K. Dzięki takiemu zastrzykowi z witamin nasz organizm zostanie wzmocniony i będzie sprawniej funkcjonował. W tradycyjnym świątecznym napoju jest również masa minerałów, a wśród nich między innymi potas, magnez, miedź i żelazo, które również są niezbędne do prawidłowej pracy naszego ciała.

Najlepiej, jak susz, którego używamy, wykonamy własnoręcznie, ponieważ niektórzy producenci dodają do niego chemicznych substancji, które już tak bardzo nam nie są potrzebne. Trzeba też pamiętać, że taki kompot jest dosyć kaloryczny. Jak podaje portal abczdrowie.pl 100 gram suszonych owoców zawiera aż 300 kalorii, ale raz na jakiś czas szklanka kompotu bez wątpienia nie zaszkodzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka jechała pociągiem z chorym synkiem. Nagle podszedł do niej mężczyzna i położył jej na kolanach kartkę
  2. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  3. Ratownik medyczny został zaatakowany w karetce. Pacjent próbował go udusić
  4. 13-latka zaczęła zażywać tabletki antykoncepcyjne. Mama dziewczyny o wszystkim wiedziała
  5. Od maja leży w śpiączce. "Tak się dzieje, gdy nie uciekasz od oprawcy"
  6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Następny artykuł