Koncert odbył się bez przestrzegania jakichkolwiek obostrzeń
unsplash.com/Nicholas Green
Autor Barbara Bujar - 14 Sierpnia 2020

Koncert bez maseczek i odstępu. Sprawa trafiła do prokuratury

Koncert 26-letniego rapera w Gdańsku był spontanicznym i kompletnie nieprzemyślanym pomysłem. Gwiazdor młodego pokolenia wystąpił na parkingu samochodowym, a scenę urządził sobie na dachu kampera. Tłum fanów zgromadził się w ciągu kilkudziesięciu minut. Nikt z nich nie przestrzegał obostrzeń związanych z koronawirusem. Sprawa nielegalnego zgromadzenia trafiła do prokuratury.

Koncert to jedna z imprez masowych, na której organizację musi zostać wyrażona specjalna zgoda. Szczególnie ważne jest to w ostatnim okresie, kiedy świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Jeden z młodych polskich raperów postanowił o to nie dbać i zorganizował spontaniczny występ dla swoich fanów. O szczegółach wydarzenia poinformował ich w ostatniej chwili. Mimo to pod prowizoryczną sceną zgromadził się tłum ludzi.

Rodzice wyrzucili noworodka na śmietnik. Tłumaczenie ojca woła o pomstę do niebaRodzice wyrzucili noworodka na śmietnik. Tłumaczenie ojca woła o pomstę do niebaCzytaj dalej

Nielegalny koncert w Gdańsku. Sprawą zajęła się prokuratura

Jak informuje TVN24, do zdarzenia doszło tydzień temu w czwartek. Młody raper opublikował wpis w mediach społecznościowych, za pomocą którego poinformował swoich fanów o spontanicznej organizacji koncertu. Zainteresowani do samego końca nie wiedzieli, gdzie odbędzie się impreza. Na szczegóły czekali do samego końca. 26-latek udostępnił je dopiero późnym popołudniem.

Koncert rozpoczął się tego samego dnia o godzinie 18:20 na parkingu przy plaży w Brzeźnie. Według świadków zdarzenia w ciągu kilkudziesięciu minut zgromadziły się tam tysiące osób. Gwiazda wieczoru wystąpiła dla nich na dachu kampera. Niestety, wszystkich tak poniosła impreza, że kompletnie zapomnieli o przestrzeganiu jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa.

Koncert rapera trwał godzinę. W tym czasie mężczyzna zdążył rzucić się w tłum i dał ponieść się swoim fanom. Tak głośnej i licznej imprezy nie sposób było nie zauważyć. W końcu zainteresowała się nią policja, która pojawiła się na gdańskim parkingu. Po zebraniu materiału dowodowego poinformowała o wszystkim prokuraturę, która wszczęła śledztwo przeciwko organizatorom nielegalnego zgromadzenia.

- Mieliśmy tutaj do czynienia z organizacją nielegalnej imprezy masowej. Organizator doskonale powinien wiedzieć o tym, że należy ją zgłosić. Dodatkowo popełniono wykroczenie polegające na zajęciu części ulicy i chodnika, za co również grozi kara grzywny – przekazał w rozmowie z TVN24 aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Kotulanka zmagała się ze straszną chorobą. Ksiądz na pogrzebie powiedział "swój czyściec odbyła już za życia"
2. Marża na długi weekend wyraźnie w górę. Każdy kierowca dobitnie odczuje

Choć za organizację koncertu 26-letniemu raperowi grozi kara finansowa oraz pobyt w więzieniu, on sam nie odniósł się sprawy. Postępowanie przeciw niemu trwa.

- Prowadzimy postępowanie sprawdzające w kierunku naruszenia przepisów ustawy o imprezach masowych. Dodatkowo powiatowy sanepid w Gdańsku złożył zawiadomienie o podejrzeniu narażenia na zakażenie chorobą zakaźną. W obu przypadkach organizatorowi może grozić do 8 lat więzienia – informował serwis Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja Krzysztofa Rutkowskiego. Na miejscu jest policja. Jedna osoba trafiła do karetki
  2. Europosłanka Magdalena A. ma poważne kłopoty. Zajęła się nią prokuratura, jest akt oskarżenia
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł