Gdyby nie nowotwór, Kora skończyłabym dziś 69 lat
youtube.com/MustBeTheMusicPolsat
Autor Barbara Bujar - 8 Czerwca 2020

Dzisiaj skończyłaby 69 lat. Straszna choroba zabrała jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek

Kora była jedną z najbardziej znanych i lubianych polskich wokalistek. Jej utwory do dziś goszczą na listach przebojów. Zmarła 28 lipca 2018 roku. Powodem jej śmierci był nowotwór jajnika, z którym zmagała się bardzo długo. Dziś, 8 czerwca, artystka obchodziłaby swoje 69. urodziny.

Olga „Kora” Jackowska urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Muzyką interesowała się od zawsze. W 1971 roku wyszła za mąż za Marka Jackowskiego i to właśnie w jego zespole stawiała pierwsze kroki. Popularność zdobyła pod koniec lat 70., kiedy została główną wokalistką grupy Maanam. Jak podaje fakt.pl, artystka wydała wraz z zespołem 11 albumów studyjnych. Ich przeboje zna cała Polska, a utwory takie jak „Cykady na Cykadach”, "Szare miraże", czy „Kocham cię, kochanie moje” cały czas goszczą na radiowych listach. Zasiadała również w jury programu "Must be the music", w którym nie raz dawała popis swojego talentu.

Matka wyrzuciła noworodka przez okno. Uratowała córce życieMatka wyrzuciła noworodka przez okno. Uratowała córce życieCzytaj dalej

Kora przegrała walkę z nowotworem

8 czerwca był wyjątkowym dniem dla Kory. To właśnie tego dnia świętowała swoje urodziny. Z tej okazji nagrała nawet specjalny numer, którego tytuł brzmi „Moje urodziny - 8 czerwca”. Dziś skończyłaby 69 lat. Przyczyną śmierci wokalistki był genetyczny rak jajnika, z którym walczyła przez pięć lat.

W jednym z wywiadów stwierdziła, że jej nowotwór dawał o sobie znać na wiele lat przed tym, jak postawiono ostateczną diagnozę. Miała przez to żal do lekarzy, którzy zbagatelizowali jej niepokojące objawy, przez co choroba miała czas na rozwój.

Początkowo Kora nie mówiła o swojej chorobie, ponieważ nie chciała zwierzać się publicznie z tak osobistego tematu. Jej fani o problemie dowiedzieli się dopiero w 2014 roku, kiedy wokalistka zdecydowała się na szczery wywiad dla magazynu „Pani”. Wszyscy byli wstrząśnięci, jednak Kora cały czas miała przy sobie bliskich, którzy opiekowali się nią najlepiej, jak tylko mogli.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Skuteczne sposoby na obniżenie rachunków za telefon i internet. 5 sztuczka jest najprostsza, a przynosi największe efekty

W ciągu ostatnich dni życia artystka przebywała w swoim domu na Roztoczu, gdzie mieszkała od 2014 roku, kiedy postanowiła wyprowadzić się z Warszawy. Miejsce to było dla Kory szczególnie ważne. Razem z nią mieszkał tam Kamil Sipowicz, drugi mąż artystki, który był przy niej do ostatniego dnia. Wokalistka walczyła przez pięć lat, niestety w jej przypadku rak okazał się silniejszy. Zmarła niecałe dwa lata temu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Piotr Żyła został publicznie oskarżony przez Justynę Żyłę. Padły mocne zarzuty, w które aż ciężko uwierzyć

Następny artykuł