Gdyby nie choroba, wciąż byłaby z nami. Siostra Kory ujawnia jej ostatnie słowa

Kora zmarła dwa lata temu. Siostra ujawnia jej ostatnie słowa
youtube.com/MAANAM CAFÉ
Autor Barbara Bujar28.07.2020

Kora zmarła dwa lata temu, 28 lipca 2018 roku. Z okazji drugiej rocznicy śmierci siostra artystki udzieliła szczerego wywiadu. W rozmowie przyznała, że była przy kobiecie w ostatnim tygodniu życia. Pamięta także moment jej odejścia i słowa, które wypowiedziała. Wokalistka zwróciła się w nich do swojego ukochanego, zmarłego rok wcześniej brata.

Kora Jackowska to niepodważalna ikona polskiej sceny muzycznej. Niestety, artystka przegrała długą walkę z nowotworem jajnika. Jej śmierć wstrząsnęła całym krajem, a fani codziennie tłumnie odwiedzają cmentarz na warszawskich Powązkach. Dziś mija druga rocznica śmierci artystki. Z tej okazji jej siostra, Anna Kubczak, udzieliła szczerego wywiadu. W rozmowie z Faktem wyznała, jak radzi sobie po tym przykrym wydarzeniu, i jak wspomina młodszą siostrę. Przyznała też, że była przy kobiecie do ostatnich chwil.

W trakcie porodu dowiedziała się o zdradzie męża. Porażająca sytuacja nastąpiła chwilę póżniejW trakcie porodu dowiedziała się o zdradzie męża. Porażająca sytuacja nastąpiła chwilę póżniejCzytaj dalej

Druga rocznica śmierci artystki. Dwa dni przed śmiercią wypowiedziała słowa, skierowane do nieżyjącego brata

Śmierć artystki była ogromnym przeżyciem dla jej rodziny. Anna Kubczak podczas rozmowy przyznała, że cały czas brakuje jej młodszej siostry i codziennie o niej myśli. Jej zdaniem Kora pozostawiła jednak na ziemi część siebie. Twórczość i energia, którą rozsiewała wokół siebie, pozostaną tu na długo. To właśnie daje kobiecie ukojenie.

- Ciągle jest żal, że tak szybko odeszła, ale jej energia była tak wspaniała, że to nie zginęło. Jak z kosmosu zjawiła się na ziemi, tak teraz wróciła w swoje strony i tam się spełnia, w innym wymiarze - mówiła siostra Kory.

Grób Kory znajduje się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Miejsce spoczynku codziennie odwiedzane jest przez wiele bliskich osób, a także fanów wokalistki. Potwierdziła to jej siostra, która także stara się być tam jak najczęściej.

- Gdy przyjeżdżam do Warszawy, to zawsze jestem na Powązkach. I za każdym razem widzę przy grobie Oleńki grupki osób, nieraz nawet z przewodnikiem. Być może w programach wycieczek jest odwiedzanie grobu Kory? W sumie jest to miłe, że ludzie o Niej pamiętają - czytamy.

Kobiety były ze sobą bardzo związane. Mimo trudnego dzieciństwa zawsze się wspierały i mogły liczyć na siebie w każdej sytuacji. Po śmierci Kory starsza o siedem lat siostra nie rozstaje się z rzeczami, które jej o niej przypominają. Anna Kubczak wciąż słucha utworów wokalistki i przyznaje, że bardzo ceni twórczość zespołu Maanam. Czyta też wiersze, które napisała jej siostra, a w domu trzyma namalowane przez nią dwie Madonny. Jak mówi, jedna jest z 1994 roku, a druga z 2005 roku. Zarówno obrazy, jak i wszystkie płyty otrzymała od Kory z dedykacjami.

Anna Kubczak do ostatnich chwil czuwała przy swojej siostrze. Wie, jak trudne jest zmaganie się z chorobą, ponieważ sama stoczyła walkę z rakiem. Z tego względu otoczyła artystkę jak najlepszą opieką i wraz z bliskimi czuwała przy niej w domu na Roztoczu. Wspomina, że ostatni tydzień życia siostry był już bardzo trudny. Na dwa dni przed śmiercią artystka wypowiedziała słowa, których kobieta do dziś w pełni nie zrozumiała. Kora miała się w nich zwrócić do swojego zmarłego brata.

-Byłam w Bliżowie na Roztoczu w ostatnim tygodniu jej życia. Byłam przy niej, gdy odchodziła. Ona była już nieprzytomna, ale był taki moment, była noc, trzymałam ją za rękę i ona nagle podniosła głowę, popatrzyła na mnie i powiedziała bardzo wyraźnie: „Oni tu są, Tadziu”. Tadzio to był nasz brat, który rok wcześniej zmarł. Widziała tych naszych zmarłych z rodziny, a to było na dwa dni przed jej śmiercią. Zastanawiałam się, jak mam to rozumieć? - wyznała.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Szumowski postawił sprawę jasno. Wielu Polaków nie może uwierzyć
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. Lidl szarżuje z promocjami. Kiełbasa po złotówce, ćwiartki z kurczaka za niecałe 3 zł

Noc, w której trakcie zmarła Kora, była dla jej siostry bardzo trudna, ale także nadzwyczajna. W rozmowie przyznała, że czuła wtedy coś w rodzaju magii.

- To była noc nadzwyczajna – zaćmienie księżyca. Wiele osób mówi, że gdy umierała, były niezwykłe zjawiska w przyrodzie, a niebo było rozświetlone. Odeszła nad ranem. Tej nocy była magia - dodała Anna Kubczak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Pilne upomnienie w stronę TVN przez KRRiT, zarzucono publicznie kłamstwo Justynie Pochanke. Czy dlatego odeszła?;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Następny artykuł