Koronawirus: nie żyje zarażone niemowlę
pixabay_PublicCo
Autor Damian Witoń - 29 Marca 2020

Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych

Koronawirus przyczynił się do śmierci niemowlęcia. Patogen może być zatem niebezpieczny dla ludzi w każdym wieku. Należy zadbać również o bezpieczeństwo dzieci.

Koronawirus według obiegowej opinii stanowi największe zagrożenie dla osób starszych. To właśnie u nich choroba COVID-19, którą wywołuje patogen, ma zazwyczaj najcięższy przebieg. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy przestać obawiać się o dzieci. Dowodzi temu tragiczna w skutkach infekcja, która doprowadziła do śmierci niemowlęcia z USA.

W Chinach złagodzono kwarantannę. Specjaliści obawiają się nowej fali zarażeńW Chinach złagodzono kwarantannę. Specjaliści obawiają się nowej fali zarażeńCzytaj dalej


Koronawirus jest niebezpieczny również dla małych dzieci. Ostatnio przyczynił się do śmierci niemowlęcia ze Stanów Zjednoczonych

Myślenie, że wirus SARS-CoV-2 jest niebezpieczny tylko dla starszych i schorowanych ludzi, jest błędne. Chociaż to prawda, że patogen zagraża im w szczególnym stopniu, to jednak jest w stanie wywołać groźne objawy u osób w każdym wieku. W Stanach Zjednoczonych zmarło niemowlę chore na COVID-19. O jego śmierci poinformował wczoraj gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker.

-Wiem, jak trudna może być ta wiadomość, szczególnie gdy dotyczy tak małego dziecka. Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego śmiercionośnego wirusa. Jeśli nie po to, aby chronić siebie, to po to, by chronić ludzi wokół nas - powiedział Pritzker

Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, śmierć niemowlęcia z USA zarażonego koronawirusem nie jest jedynym przypadkiem, w którym patogen zabił młode dziecko. Nie tak dawno temu w Chinach odnotowano zgon wywołany chorobą COVID-19 u pacjenta, który nie ukończył jeszcze pierwszego roku życia. Z kolei w ubiegły czwartek świat obiegła informacja o śmierci zakażonej 16-latki z Francji. Przerażający jest fakt, że dziewczyna niedługo przed swoją śmiercią przeszła przez test na obecność koronawirusa, który dał wynik negatywny. O tym, że zaatakował jej organizm, dowiedziano się dopiero, gdy było już za późno na pomoc.

Dzisiaj grzeje: 1. Media ostrzegają przed nowym wirusem z Chin. Jest czego się obawiać?

2. Od jutra obowiązkowe rękawiczki jednorazowe. Problem w tym, że nigdzie ich nie ma

Powyższe przypadki dowodzą, że wirus SARS-CoV-2 jest niebezpieczny również dla młodszych osób. Nie powinniśmy zatem zapominać o nich w czasach panującej epidemii. Szczególnie istotne jest poświęcanie uwagi małym dzieciom, które nie rozumieją jeszcze zagrożenia im grożącego i nie są w stanie samodzielnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ktoś zostawił na drzwiach 10 zł i prośbę o kupno mleka. Po chwili stało się niesamowite
  2. Wirusolog przewiduje, jak będzie wyglądała druga fala epidemii w Polsce. Nie ma dobrych informacji
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczyk

Następny artykuł