koronawirus u dzieci
unsplash_ Miikka Luotio
Autor Natalia Niewczas - 1 Września 2020

Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci

Koronawirus to problem na skalę globalną. Dotyczy wszystkich ludzi, niezależnie od płci czy wieku - zachorować może bowiem każdy. Co natomiast odróżnia pacjentów w poszczególnych przedziałach wiekowych to, jak się okazuje, towarzyszące zakażeniu objawy.

Koronawirus wywołuje chorobę COVID-19, która zwykle daje objawy grypopodobne. Pacjenci skarżą się na kaszel i duszności, temperatura ich ciała wzrasta. Symptomy te, wraz z utratą węchu, należą do najczęściej występujących w przypadku tego zakażenia sygnałów ostrzegawczych. Brytyjski epidemiolog uczula: do listy objawów można dopisać kolejny. Dotyczy on zwłaszcza najmłodszych.

Ministerstwo Zdrowia popełniło poważny błąd. Opublikowano wyjaśnienieMinisterstwo Zdrowia popełniło poważny błąd. Opublikowano wyjaśnienieCzytaj dalej

Koronawirus przebiega u dzieci inaczej

Każdy borykający się z koronawirusem pacjent może przechodzić chorobę w inny sposób. O zakażeniu niebezpiecznym patogenem, o czym przekonuje brytyjski uczony, w przypadku dzieci może świadczyć nie tylko kaszel i podwyższona temperatura. Najmłodsi zgłaszają bowiem także braku apetytu.

Według doniesień portalu parenting.pl Tim Spector, profesor w King’s College London, wyszczególnił pięć typowych dla dzieci objawów zakażenia koronawirusem - symptomy nieco różnią się od tych, które dotykają dorosłych. Zdaniem profesora, u osób poniżej 18 roku życia z COVID-19 idą w parze: bóle głowy, bóle gardła, zmęczenie, podwyższona temperatura ciała oraz utrata apetytu, podczas gdy starsi najczęściej doświadczają kaszlu, duszności oraz utraty powonienia. Tim Spector opierał swe ustalenia na zgromadzonych w aplikacji Covid Symptom Tracker danych.

Profesor podkreśla, że o rozwijającej się w organizmie dziecka chorobie mogą świadczyć również zmiany skórne. Na ich wystąpienie warto zwrócić zatem szczególną uwagę.

- Odkryliśmy, że wysypki skórne mogą być dość powszechną cechą koronawirusa u dzieci, nawet tych małych, jak niemowlęta. Mogą pojawić się przed innymi objawami lub po innych objawach - wyjaśnia Tim Spector.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Rząd dalej straszy koronamandatami. Jednak sędziowie mają świetne wieści dla Polaków

Spector apeluje, by do każdej z wiekowych grup podchodzić w sposób indywidualny. Automatyczne przypisywanie dzieciom tylko tych objawów zachorowania na COVID-19, które lekarze odnotowują u dorosłych, może prowadzić do niepożądanego pomijania przypadków zakażeń u najmłodszych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga: Już dziś wchodzi w życie nowy przepis. Nie wszyscy Polacy będą zadowoleni
  2. Posypał plażę szczyptą soli. Trudno uwierzyć, co się później stało, niesamowite
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Ewa Wachowicz zmodyfikowała przepis na słynnego Colesława. Jej wersja słynnej surówki jest jeszcze lepsza niż oryginał

Następny artykuł