Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną
unsplash.com/ Fusion Medical Animation
Autor - 2 Czerwca 2020

Koronawirus zaatakował kolejny Dom Opieki Społecznej. 27 dzieci i 40 pensjonariuszy objęto kwarantanną

Koronawirus nadal prowadzi do licznych zachorowań w kraju. Choć Polacy stosują wszelkie możliwe środki, by zapobiec rozwojowi epidemii, patogen pojawia się w kolejnych miejscach. Jednym z nich jest wielkopolski Lisków, gdzie wirus SARS-CoV-2 pojawił się w domu pomocy społecznej i w przedszkolu.

Koronawirus wciąż powoduje w Polsce nowe zachorowania. Przypomnijmy, że SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu pojawił się już w 213 krajach. W Polsce pierwszy przypadek koronawirusa potwierdzono 4 marca. W kraju obecnie chorych jest 11 642 osób.

Niestety patogen pojawia się w kolejnych polskich placówkach. Jednym z ostatnich miejsc, gdzie pojawił się koronawirus, jest Lisków, gdzie doszło do zakażeń w domu pomocy społecznej oraz w przedszkolu. W miejscowości tej objęto kwarantanną aż 27 dzieci i 40 seniorów.

Objawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyćObjawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej


Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. 27 dzieci z domu dziecka i 40 pensjonariuszy DPS objęto kwarantanną

Wirus SARS-CoV-2 nadal się rozprzestrzenia. Kolejną miejscowością, w której pojawił się patogen, jest Lisków w województwie wielkopolskim. Jak podaje portal zdrowie.wprost.pl, liczba osób, które w ostatnim czasie objęto tam kwarantanną, wynosi 67. Mowa o 27 dzieciach z domu dziecka i 40 pensjonariuszach domu pomocy społecznej.

– 27 dzieci z domu dziecka i 40 pensjonariuszy domu pomocy społecznej w wielkopolskim Liskowie objęto kwarantanną. U kierowcy pracującego dla obu placówek opiekuńczych stwierdzono zakażenie koronawirusem – potwierdził w niedzielę w rozmowie z PAP starosta kaliski Krzysztof Nosal.

Starosta kaliski Krzysztof Nosal zlecił przeprowadzenie badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wśród dzieci z domu dziecka, pensjonariuszy domu pomocy społecznej, a także wszystkich zatrudnionych w obu placówkach, które mieszczą się w jednym budynku w Liskowie. Po otrzymaniu wyników okazało się, że koronawirusem zakażony jest kierowca.

– Nie miał żadnych objawów – powiedział starosta Krzysztof Nosal.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyć

2. Dostałeś podobnego SMS-a? Jesteś w niebezpieczeństwie, CERT Polska ostrzega

Wszyscy podopieczni oraz pracownicy domu dziecka i domu pomocy społecznej natychmiast zostali objęci kwarantanną. Pracownikom, którzy nie chcieli iść do domów, udostępniono internat szkolny. Za jakiś czas badania zostaną wykonane ponownie.

Przypomnijmy, że w celu zapobiegania kolejnym zakażeniom, zaleca się utrzymanie przynajmniej 2-metrowego dystansu między ludźmi, częste mycie rąk wodą z mydłem, dezynfekowanie dłoni preparatami na bazie alkoholu, a także unikanie osób kaszlących i kichających.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Każda kasa w Biedronce skrywa cenną tajemnicę znaną nielicznym. Jej odkrycie jest mocno wartościowe
  2. Córka Zbigniewa Wodeckiego przerwała milczenie. Nie miała pojęcia, że widzi tatę po raz ostatni
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grup

Następny artykuł