koronawirus w Hiszpanii
unsplash.com/Manuel
Autor Natalia Niewczas - 2 Października 2020

Ważą się losy jednej z europejskich stolic. Rośnie liczba zakażeń, miasto może zostać zamknięte

Koronawirus przeorganizował dobrze znaną rzeczywistość. Po wybuchu pandemii kolejne kraje zamykały swe granice dla przyjezdnych, izolowano całe regiony i miasta. Teraz przez podobnym zagrożeniem stoi jedna z europejskich stolic. Miasto już niebawem może zostać odcięte od świata.

Koronawirus zmusza władze do podejmowania radykalnych środków bezpieczeństwa. Jednym z nich ma być społeczna izolacja, w ciągu ostatnich miesięcy w skrajnych przypadkach dochodziło do zamykania miast. Podobny scenariusz może ziścić się niedługo w Hiszpanii.

Ciągłe przyjmowanie leków może uszkodzić wątrobę. Istnieje jednak sposób, aby ją chronićCiągłe przyjmowanie leków może uszkodzić wątrobę. Istnieje jednak sposób, aby ją chronićCzytaj dalej


Koronawirus w Hiszpanii nie zwalnia tempa


Koronawirus to wyzwanie dla całej ludzkości. Z poważnym zagrożeniem epidemiologicznym mierzy się między innymi Hiszpania, gdzie rośnie dobowa liczba potwierdzonych testami przypadków COVID-19. Rząd zamierza zareagować na przyrost wdrożeniem radykalnych środków. Władze chcą zamknąć Madryt.


Jak podaje portal o2.pl, wieści o planach zamknięcia Madrytu dotarły do mediów w środę 30 września. Gwałtowne działania miałyby, zdaniem władz, przyczynić się do ograniczenia transmisji wirusa. Odcięcie miasta oznaczałoby jednocześnie uziemienie 6 milionów mieszkańców, pozostali obywatele kraju również nie mogliby wjechać do stolicy. Madrycki samorząd odpowiada stanowczym “nie”. Prezydent Madrytu wyraża swoje zdanie jasno.


- Wszystkich nie zamkniecie – mówi Isabel Diaz Ayuso

Dzisiaj grzeje: 1. Rekordowa liczba zakażeń COVID-19. Polski wirusolog wyjaśnia, dlaczego zachorowań stale przybywa
2.Możemy żegnać się z monetami o niższych nominałach? Unia chce ich wycofania
3. Umarła w szpitalu, wcześniej zdążyła jednak wszystko nagrać. To, jak ją tam potraktowali, woła o pomstę do nieba

Kobieta przekonuje, że istnieje lepsze wyjście z sytuacji. Jej zdaniem rząd powinien zapewnić obywatelom łatwy dostęp do testów potwierdzających lub wykluczających obecność koronawirusa. Uważa, że podczas gdy zarażeni COVID-19 mieszkańcy stolicy powinni przebywać na kwarantannie, zdrowi mają prawo żyć normalnie.


Od początku epidemii w Hiszpanii potwierdzono łącznie ponad 750 tys. przypadków zachorowania na COVID-19. Jednocześnie koronawirus przyczynił się do śmierci ponad 30 tys. hiszpańskich pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat potwierdza informację. Donald Trump ma koronawirusa. Jego stan nie jest najlepszy
  2. Naukowcy nie mogą uwierzyć w swoje odkrycie. Chodzi o gigantyczną czarną dziurę. Pochłania wszystko
  3. Dziś wchodzi w życie nowy zakaz. Wielu Polaków może być niezadowolonych
  4. Lekarze się kłócili, a dzieci umierały. Jedyną nadzieją okazał się szpital prywatny
  5. Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważne nagranie. Wiele osób nie może powstrzymać się od łez [WIDEO]
  6. 5 minut i gotowe. Nasza ukochana surówka z białej kapusty niezmiennie króluje na polskich stołach

Następny artykuł