koronawirus przysporzył mężczyźnie ogromnych kosztów
Fot. pixabay.com/ DanielCubas
Autor Klaudia Gaicka - 4 Czerwca 2020

Mężczyzna dostał rachunek za leczenie koronawirusa. Gdy zobaczył kwotę, zamurowało go

Koronawirus zakończył się dla państwa Denis bardzo ambiwalentnie. Z jednej strony powinni się cieszyć, że udało im się przezwyciężyć chorobę, z drugiej jednak rachunek, który przyjdzie im za to zapłacić, nie należy do najniższych.

Koronawirus zmienił życie wielu z nas. Ucierpieli z jego powodu nie tylko sami chorzy, ale również gospodarka, która nie była przygotowana na coś takiego. Oczywiście sytuacja nie dotyczy jedynie naszego kraju, większość narodów świata boryka się z podobnymi problemami. Niechlubne rekordy zarówno zachorowań, jak i zgonów przypadają na Stany Zjednoczone, z których pochodzi bohater przykrej historii.

Nadchodzi rewolucja w polskich aptekach. Ma odciążyć lekarzyNadchodzi rewolucja w polskich aptekach. Ma odciążyć lekarzyCzytaj dalej

Koronawirus przyspożył państwo Denis więcej problemów niż tylko te zdrowotne

Leczeniem COVID-19 u nauczyciela z Kolorado w USA zajmowały się dwie placówki i wyniosło łącznie 840 tys. dolarów.

Do zarażenia doszło w marcu, czyli wtedy, kiedy koronawirus SARS-CoV-2 nie był w Stanach zjednoczonych aż tak rozpowszechniony. Początkowo Roberta Denis przyjęto w Ridge Medical Center, później spędził jeszcze trzy tygodnie w innej placówce.

Jak podaje portal Wp.pl, Robert Denis był jedną z osób, u których choroba przebiegała w bardzo ciężki sposób. Koszt leków wykorzystanych w leczeniu mężczyzny w pierwszej placówce wyniósł około 250 tys. Dolarów. Dodatkowo obciążono mężczyznę jeszcze rachunkiem za pobyt i opiekę.

Mężczyzna jest oczywiście ubezpieczony, jednak obawia się, że nie ubezpieczenie nie jest w stanie pokryć kosztów wynikających z leczenia koronawirusa. Co więcej, żona mężczyzny również przechodziła chorobę i wymagała w tym czasie hospitalizacji. Tak więc dochodzą jeszcze koszty jej leczenia i pobytu w szpitalu.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejna faza testów szczepionki. Próby będą przeprowadzane na dzieciach

2. Kobieta znienacka wróciła do domu i przyłapała chłopaka z inną. Jej reakcja powala, wszystko się nagrało

Choć wielu powiedziałoby, że małżeństwo miało dużo szczęścia, ponieważ obojgu z nich udało się przezwyciężyć tak groźną chorobę, nie wiadomo, jak teraz będzie wyglądało ich życie. Niestety źródło nie ujawnia, jaka jest sytuacja finansowa Państwa Denis, jednak 840 tys. dolarów w przeliczeniu na złotówki to aż około 2 mln złotych. Raczej dla nikogo, kto nie jest milionerem, taka kwota nie jest lekką.

Warto przy okazji podkreślić, jak ważne jest ubezpieczenie społeczne. Nie wiadomo, ile by wyniósł rachunek za pobyt i leczenie COVID-19 w naszym rodzimym szpitalu, dla kogoś, kto nie byłby ubezpieczony. Domyślamy się jednak, że dla przeciętnego Polaka byłaby to równie ogromna kwota.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci
  2. Nie żyje 34-letni członek uwielbianego zespołu. Miał koronawirusa
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Wziąłeś 5 tys. zł pożyczki z tarczy antykryzysowej? Nastąpiły zmiany, o których musisz wiedzieć

Następny artykuł