koronawirus sprawił, że zamknięto żłobek
Fot. pixabay.com/ hpgruesen
Autor Klaudia Gaicka - 4 Czerwca 2020

Opiekunka w żłobku zakażona koronawirusem. Placówkę zamknięto, mnóstwo osób poddanych kwarantannie

Koronawirus SARS-CoV-2 doprowadził do zamknięcia jednego ze żłobków w Bydgoszczy. Rodzice dzieci otrzymali telefon późnym wieczorem. Mnóstwo osób zostało poddanych kwarantannie domowej.

Koronawirus SARS-CoV-2 znacząco wpłynął na żłobki i przedszkola. Początkowo placówki te były zamknięte, jednak rodzice narzekali, że nie muszą zajmować się dziećmi. Rząd określił więc nowe, ścisłe normy sanitarne, które miały jak najlepiej ograniczyć obszar potencjalnych ognisk choroby w nowo otwartych przedszkolach i żłobkach.

Annę Przybylską zabiła choroba, którą mają tysiące Polaków. Wielu z nich nie wie jak rozpoznać objawyAnnę Przybylską zabiła choroba, którą mają tysiące Polaków. Wielu z nich nie wie jak rozpoznać objawyCzytaj dalej

Koronawirus sprawił, że zamknięto żłobek w Bydgoszczy

Przerwa w działaniu przedszkoli trwała dwa miesiące. Żłobek miejski nr 1 „Słoneczko” w Bydgoszczy ruszył dwa tygodnie temu, tj. 25 maja tak jak zresztą inne żłobki samorządowe w mieście. Niestety, już musiał zostać zamknięty , ponieważ u jednej z opiekunek dzieci wykryto COVID-19.

– Powiatowy inspektor sanitarny w Bydgoszczy w poniedziałek w późnych godzinach wieczornych został poinformowany o dodatnim wyniku badań w kierunku SARS-CoV-2 jednej z opiekunek pracujących w żłobku. Oczywiście dyrekcja placówki zdecydowała o jej zamknięciu do odwołania – wyjaśniła Olga Radkiewicz rzeczniczka WSSE w Bydgoszczy.

W związku z tymi wydarzeniami kwarantanną domową objęto łącznie 178 osób. Jak podaje serwis Parenting.pl, są to pozostali pracownicy żłobka, dzieci i ich rodziny. Wszyscy z nich mają przejść obowiązkowe badania na obecność przeciwciał COVID-19. Niewykluczone, że opiekunka zaraziła się od któregoś z dzieci, które nie miało widocznych objawów.

Ten przypadek rozpoznania COVID-19 w placówce oświatowej jest pierwszym w całym regionie. Jak podaje portal, do żłobka uczęszczało łącznie aż 45 dzieci. Sprawę zrelacjonował również jeden z rodziców, mężczyzna otrzymał telefon od pracowników żłobka.

– Około godziny 23.00 zadzwonił do nas kierownik żłobka, który poinformował nas, że jest przypadek zakażenia koronawirusem u jednej z opiekunek i że żłobek jest od dzisiaj nieczynny. Prośba, nie zakaz, żebyśmy nie szli do pracy i że następnego dnia skontaktuje się z nami ktoś z inspekcji sanitarnej – relacjonował w TVP3 Bydgoszcz ojciec jednego z dzieci.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła smutna wiadomość. Fatalny finał poszukiwań 4-latka

2. Wyjątkowo smutne wieści, Maryla Rodowicz w żałobie. Straciła najbliższą osobę

Wraz z redakcją mamy głębokie nadzieje, że ten przypadek nie zapoczątkuje kolejnych nowych rozpoznań choroby wśród miejscowej ludności. Historia pokazuje, jak ważne jest trzymanie dystansu zwłaszcza z osobami starszymi, które mogą ciężej przechodzić przez chorobę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cudowne, Polacy produkują bajecznie pyszną kiełbasę ze ślimaków. Cena niestety zwala z nóg
  2. Natalia Kukulska dziś w nocy dowiedziała się o jego śmierci. Artystkę spotkała prawdziwa tragedia
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. 1200 zł dla tysięcy matek. Niewiele osób wie, że mężczyźni też mogą pobierać dodatkowe pieniądze

Następny artykuł