Koronawirus zdaniem naukowców rozprzestrzeniał się w Europie już w grudniu 2019 roku
unsplash_ Mick De Paola
Autor - 5 Maja 2020

Najnowsze ustalenia dotyczące koronawirusa. Dotarł do Europy znacznie wcześniej niż zakładano

Koronawirus zdaniem naukowców mógł dotrzeć do Europy znacznie wcześniej, niż do tej pory sądzono. W jednym ze szpitali w Paryżu dowiedziono, że koronawirus rozprzestrzeniał się w Europie już w grudniu 2019 roku, a nie w styczniu 2020.

Koronawirus SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu pojawił się już w ponad 212 krajach. Pierwszy oficjalny przypadek zakażenia we Francji datuje się na 24 stycznia 2020 roku. Był to tym samym pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 w całej Europie.

Zakażenie dotyczyło dwóch osób, zdiagnozowanych w tym samym czasie. Podróżowały one wcześniej do głównego ogniska choroby, jakim był chiński Wuhan. Pierwszy zakażonych pacjentów został zdiagnozowany w Paryżu, a drugi w Bordeaux.

Czy kwarantanna jest jeszcze potrzebna? Profesor Simon, specjalista od chorób zakaźnych tłumaczyCzy kwarantanna jest jeszcze potrzebna? Profesor Simon, specjalista od chorób zakaźnych tłumaczyCzytaj dalej

Koronawirus zdaniem naukowców rozprzestrzeniał się w Europie już w grudniu 2019 roku

Jak podaje portal fakty.interia.pl, w jednym ze szpitali w Paryżu dowiedziono, że koronawirus rozprzestrzeniał się w Europie już w 2019 roku. O nowych ustaleniach poinformowała stacja CNN.

— Zespół lekarzy z Groupe Hospitalier Paris Seine w Saint-Denis w artykule opublikowanym w "International Journal of Antimicrobial Agents" wskazuje, że "pacjent zero" mógł się pojawić we Francji, a co za tym idzie także i w Europie, już miesiąc wcześniej — podaje CNN.

Lekarze przeanalizowali dane pacjentów, którzy pojawili się w szpitalu przed 24 stycznia z objawami podobnymi do zakażenia koronawirusem. Ich próbki zostały pobrane, a następnie zamrożone. Następnie wykonano ponowne badania. Wykazały one, że jedna z osób przebywających w szpitalu przed 24 stycznia była zakażona koronawirusem.

Pacjentem tym jest 42-letni mężczyzna z Algierii, który od lat mieszkał we Francji i pracował jako sprzedawca ryb. Co ciekawe, nie odbył on żadnej podróży do Chin, a ostatni raz wyjechał z Francji do Algierii w sierpniu 2019 roku. W wynikach analizy wskazano, że w badanym czasie także jedno z dzieci 42-latka cierpiało z powodu grypopodobnej infekcji, jednak nie wiadomo, czy był to koronawirus.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje na samym początku tygodnia. MZ podało najnowsze dane

2. Zakończono akcję poszukiwawczą na jeziorze. Niestety potwierdził się najgorszy scenariusz, z wody wyłowiono ciało

Choroba COVID-19, którą wywołuje nowy koronawirus SARS-CoV-2 atakuje osoby w każdym wieku. Choć w grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa są głównie osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe, do zarażenia może dojść nawet u dzieci.


W celu zapobiegania kolejnym zakażeniom zaleca się utrzymanie przynajmniej 2-metrowego dystansu między ludźmi, częste mycie rąk wodą z mydłem, dezynfekowanie dłoni preparatami na bazie alkoholu, unikanie osób kaszlących i kichających.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji
  2. Czarna wizja Krzysztofa Jackowskiego. Wyjawił, co stanie się z partią rządzącą i co powie nam Duda
  3. Doradca Donalda Trumpa przewiduje koniec epidemii. Zdradził, co może ją powstrzymać
  4. Wielu Polaków łamie zasady kwarantanny. Niepokojące dane Komendy Głównej Policji
  5. Dramat kobiety z udarem. Przez epidemię żaden szpital nie chciał jej przyjąć, teraz nie żyje
  6. Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitału

Następny artykuł