koronawirus w Niemczech
fot. https://unsplash.com/ DAVIDCOHEN
Autor Natalia Niewczas - 5 Sierpnia 2020

Lekarze ostrzegają, że druga fala już uderzyła. Niepokojące doniesienia zza granicy

Koronawirus zrobił to, co wydawało się niemożliwe. Opustoszały ulice największych europejskich miast, w sklepach zabrakło niektórych podstawowych artykułów, a spragnieni swego towarzystwa bliscy trwali w izolacji przez długie, ciągnące się w nieskończoność tygodnie. Dezorganizacja trwa nadal, a koniec pandemii jawi się co najwyżej w naszych snach.

Koronawirus od początku budzi prawdziwie skrajne emocje. Od lęku przechodzimy do nadziei, a od nadziei do poczucia bezradności. Podobnie emocjonujące są docierające do mediów przewidywania naukowców. Od jakiegoś czasu coraz częściej mówi się o nadejściu drugiej fali zachorowań na COVID-19. Jak się okazuje, to właśnie z nią może zmagać się obecnie nasz zachodni sąsiad.

Dzieci wrócą do szkół? MEN podjął ostateczną decyzjęDzieci wrócą do szkół? MEN podjął ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Koronawirus uderza w zachodniego sąsiada Polski

Koronawirus ponownie uaktywnia się w Niemczech - do mediów napływają niepokojące informacje o pogarszającej się sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w czołowym państwie członkowskim Unii Europejskiej. Statystyki z ostatnich dni są wyjątkowo niepokojące.

Według doniesień portalu medonet.pl nasz zachodni sąsiad może mieć do czynienia z przewidywaną przez naukowców drugą falą zachorowań na koronawirusa. W ostatnim czasie liczba dziennych zachorowań na COVID-19 w tym kraju znacznie wzrosła. Mowa o 800 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem dziennie. Dnia 31 lipca w Niemczech padł niechlubny rekord - władze powiadomiły wówczas o 1012 kolejnych chorych na COVID-19 osobach.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Szumowski zapowiada wprowadzenie większych obostrzeń, wiadomo już gdzie. Dotyczy to 20 powiatów

Szefowa niemieckiego związku lekarzy Marburger Bund twierdzi, że jej ojczyzna właśnie zmaga się z drugą falą zachorowań na koronawirusa. Jak twierdzi Susanne Johna, fala jest jednak płytka, a system ochrony zdrowia dobrze przygotowany na przyjęcie nowych pacjentów. Z niemal 21 tysięcy łóżek przystosowanych do leczenia na oddziale intensywnej terapii, ponad 12 tysięcy pozostaje na ten moment w pogotowiu.

Warto podkreślić, że podczas gdy z możliwością nadejścia kolejnych fal zachorowań na koronawirusa zgadza się wielu specjalistów, inni uczeni podają sezonowość wirusa w wątpliwość. W Niemczech rozpoznano łącznie ponad 212 tysięcy przypadków zachorowań na COVID-19. Z powodu tej samej choroby od początku epidemii zmarło w tym kraju łącznie 9232 chorych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Młoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe fakty
  2. Dziennikarze udali się na grób Piotra Woźniaka-Staraka, zastali niespodziewany widok. Jest pusty?
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Wszyscy myśleli, że Magda Gessler go nienawidzi. Dodała jednak zdjęcie, które rozwiewa wątpliwości

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł