koronawirus atakuje pracowników służby zdrowia
unsplash.com/kian zhang
Autor Klaudia Gaicka - 5 Września 2020

Alarmujące dane dotyczące koronawirusa. Specjaliści mówią o skandalu

Koronawirus SARS-CoV-2 nie odpuszcza. Najnowszy raport międzynarodowej organizacji Amnesty International sprawił, że ludzie byli w szoku. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że problem istnieje, jednak nie ma pojęcia, jak jest ogromny.

Koronawirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenił się już we wszystkich kontynentach. Pomimo tego, że nie wszystkie grupy wiekowe przechodzą go najczęściej w ten sam sposób, wszyscy powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Niestety nie wszyscy mamy taką samą swobodę w przestrzeganiu panujących obostrzeń, pewne grupy zawodowe każdego dnia muszą stykać się z dużą liczbą potencjalnie lub na pewno chorych.

Obostrzenia dotyczące wesel zostaną zaostrzone? Nowe rekomendacje GISObostrzenia dotyczące wesel zostaną zaostrzone? Nowe rekomendacje GISCzytaj dalej

Koronawirus zabija pracownikow służby zdrowia. O dziwo, nie chodzi już jedynie o lekarzy i pielęgniarki

Wiele razy wspominaliśmy o codziennym poświęceniu osób, które nie mają możliwości pracy zdalnej. Mowa między innymi o pracowniach sklepów, fabryk, stacji benzynowych poczt oraz pracownikach służby zdrowia. To właśnie ci ostatni są szczególnie narażeni na zakażenie COVID-19. Wielu z nich każdego dnia ryzykuje życiem, a zamiast wdzięczności często otrzymują jedynie wrogość.

Jak podaje portal Wp.pl, Amnesty International, organizacją międzynarodowa przedstawiła raport pełen szokujących danych. Według nich z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 zginęło już co najmniej 7 tysięcy pracowników służby zdrowia. Zdaniem organizacji to skandal.

- Wiele miesięcy po pojawieniu się pandemii, pracownicy służby zdrowia w takich krajach jak Meksyk, Brazylia i USA nadal umierają dramatycznie często - wyjaśnia Steve Cockburn, szef działu ekonomicznego i społecznego organizacji.

Organizacja zwróciła uwagę, że w samym Meksyku z powodu COVID-19 umarło 1,3 tys. pracowników szpitali i służby zdrowia. Cockburn zwraca uwagę na alarmująco „szybki wzrost infekcji w RPA i Indiach". Zdaniem szefa działu ekonomicznego i społecznego organizacji „wszystkie państwa muszą teraz podjąć działania".

Dzisiaj grzeje: 1.Wielki plan nowego Ministra Zdrowia. Co zamierza Adam Niedzielski?
2. Emeryci na bruk? Minister Emilewicz ostro o przyszłości starszych Polaków

W Meksyku umierają nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale również pracownicy sprzątający, którzy bardzo często nie mają odpowiedniej odzieży ochronnej. Według zaprezentowanych danych, kraje, które również mocno dotknął problem to Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

W Zjednoczonym Królestwie blisko 650 pracowników służby zdrowia zmarło wskutek choroby COVID-19, z kolei w Stanach Zjednoczonych aż ponad 1070.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostało tylko kilka godzin. Wydano ostrzeżenie, wszystko wydarzy się już dziś po południu
  2. Rząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieni
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Sprawdzili i porównali, wiemy gdzie dziś jest najtaniej. Biedronka, Lidl, Auchan czy Żabka

Następny artykuł