koronawirus: zniknęły testy
unsplash Kate Trifo
Autor Klaudia Gaicka - 6 Października 2020

Zniknęło 16 tysięcy wyników testów na koronawirusa. Tłumaczenia brytyjskich władz powalają

Koronawirus SARS-CoV-2 sieje zamieszanie nie tylko w Polsce. Władze Wielkiej Brytanii przyznały się do "błędu technicznego", który był opłakany w skutkach. To nigdy nie powinno się wydarzyć. Tysiące ludzi zaryzykowało życie.

Koronawirus SARS-CoV-2 stale rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Wraz z obszarem, który zajmuje, narasta ogromny bałagan. Pandemia weryfikuje i wywraca do góry nogami dosłownie wszystko.

Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość. Wszyscy powinniśmy o nim pamiętaćMinisterstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość. Wszyscy powinniśmy o nim pamiętaćCzytaj dalej

Koronawirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii. "Błąd techniczny" sporo namieszał

Jak podaje portal Tvn24.pl, W Wielkiej Brytanii zagubiono 16 tys. testów. To niewiarygodna liczba jak na zwykły „błąd techniczny”. Konsekwencje tego były tragicznie, nie powiadomiono blisko 50 tysięcy osób, które miały kontakt z zakażonymi, aby odbyły kwarantannę. Wszystko dlatego, że pliki z danymi były za duże.

- Ten błąd nigdy nie powinien się wydarzyć. Podjęliśmy szybkie działania, aby zminimalizować jego skutki - podsumował brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Rządzący z Wielkiej Brytanii poinformowali w niedzielę (4 października), że w przy odnotowywaniu statystyk nie wzięto pod uwagę aż 15 841 przypadków zakażenia koronawirusem, które wykryto między 25 września a 2 października.

Szef tamtejszego resortu zdrowia zaznaczył, że błąd nie dotyczył w bezpośredni sposób szkół, szpitali i domów opieki. W tych placówkach kontrola rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 w mniejszym stopniu opiera się na systemie namierzania kontaktów.

Matt Hancock uprzedził również, że to przekłamanie statystyk nie miało żadnego wpływu na działania rządu wynikające z ograniczania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Brakujące wyniki dotyczyły północno-zachodniej i północno-wschodniej Anglii. W tych regionach, tak czy inaczej, sytuacja epidemiczna jest najbardziej wymagająca. Z tego względu wprowadzono tam bardziej rygorystyczne ograniczenia.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litości
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła

W Wielkiej Brytanii odnotowano do tej pory 516 tys. zachorowań na COVID-19, 42 369 osób zmarło z powodu zakażenia. Dla porównania w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 104 316 osób, spośród których 2 717 przegrały walkę z chorobą. 27 441 pacjentów wciąż walczy, a 74 158 wyzdrowiało. Pomimo tego, że większość pacjentów przechodzi chorobę bezobjawowo, szpitale pękają w szwach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Komary pogryzły ją na letnim obozie, teraz nie widzi. Ostrzega wszystkich przed niepozornym objawem
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Które mleko jest najzdrowsze? Odpowiedź może cię mocno zaskoczyć

Następny artykuł