Koronawirus w kolejnych dwóch polskich miastach
.
Autor Damian Witoń - 8 Marca 2020

Ministerstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zakażenia w Polsce

Koronawirus wykryty u kolejnych osób przebywających na terenie naszego kraju. Oficjalnych informacji na ten temat udzieliło Ministerstwo Zdrowia poprzez media społecznościowe.

Koronawirus został wykryty u kolejnych osób na terenie Polski. Oficjalnych informacji na ten temat udzieliło Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Chorzy są obecnie hospitalizowani.

Dziennikarz TVP ma problemy ze zdrowiem. Trafił do szpitalaDziennikarz TVP ma problemy ze zdrowiem. Trafił do szpitalaCzytaj dalej

Koronawirus rozprzestrzenia się po naszym kraju

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś przy pomocy Twittera o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dotyczą one mężczyzny z województwa śląskiego oraz kobiety z Mazowsza. Pacjenci są hospitalizowani w szpitalach w Raciborzu i Warszawie. Resort Zdrowia podzielił się również wiedzą na temat stanu zdrowia zainfekowanych.

-Oboje są w dobrym stanie. Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę- zapewnia Ministerstwo

Jak podaje portal wiadomosci.onet.pl, obie zakażone wirusem osoby przyjechały niedawno z zagranicy. Kobieta przebywająca w jednym z warszawskich szpitali nie jest obywatelką Polski. Przyjechała do nas z Niemiec. Mężczyzna natomiast dotarł tu autokarem z Włoch. Uwzględniając najnowsze doniesienia Ministerstwa Zdrowia, liczba osób zarażonych wirusem z Wuhan w naszym kraju wynosi obecnie 8.

Informacje o nowych przypadkach wystąpienia koronawirusa w Polsce powodują, że wśród ludzi zaczyna pojawiać się panika. Ze sklepów masowo znikają maseczki ochronne oraz płyny dezynfekujące. Niektórzy robią nawet zapasy na wypadek poważnego rozwoju epidemii, który uczyniłby wyjście z domu wielce ryzykownym. Należy jednak pamiętać, że zarażenie się wirusem z Wuhan nie oznacza wcale wyroku śmierci. Większości osób udaje się pokonać infekcję. Niemniej jednak zachowanie pewnej ostrożności jest wskazane. Szczególnie na niebezpieczeństwo powinny być wyczulone osoby starsze, ponieważ to właśnie u nich śmiertelność jest największa.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebezpieczny nowotwór atakuje coraz młodsze osoby. Każdego roku diagnozowany jest u 13 tysięcy pacjentów

2. Niektórzy będą musieli wybierać pomiędzy świadczeniami. Na dwa się nie załapią

Profilaktyka w przypadku koronawirusa polega głównie na zadbaniu o odpowiednią higienę. Częste mycie rąk jest bardzo ważne. Lepiej również unikać zatłoczonych miejsc oraz osób, u których widoczne są objawy przypominające te, występujące podczas grypy. Jeżeli natomiast zauważymy niepokojące symptomy u siebie, powinniśmy pozostać w domu i skontaktować się z odpowiednimi służbami medycznymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób
  2. Dziecko zmarło we własnym łóżku. Przyczyna śmierci 2-letniej dziewczynki przestrogą dla wszystkich rodziców
  3. Produkt, którego lepiej nie włączać do swojej diety. Profesor z Harvardu nazwał go czystą trucizną
  4. Lekarka zaatakowana przez więźnia. Napastnik miał przy sobie nóż
  5. Wyrzucanie pestek arbuza to duży błąd. Są one bowiem źródłem wielu cennych dla zdrowia składników
  6. Robert Lewandowski coraz bliższy końca kariery? Słowa piłkarza nie pozostawiają wątpliwości

Następny artykuł