Koronawirus: zakmnięte kopalnie
.
Autor Karol Zaborowski - 8 Czerwca 2020

Z ostatniej chwili: kopalnie zamknięte z powodu koronawirusa

Koronawirus znacząco wpłynął na nasze życie w ostatnich miesiącach. Choć większość restrykcji powoli odchodzi w zapomnienie, to rząd właśnie przekazał decyzję o wstrzymaniu pracy polskich kopalń. Wszystko przez zwiększoną ilość zachorowań wśród górników.

Koronawirus na Śląsku rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż w innych województwach. Większośc potwierdzonych przypadków pojawiło się w kopalniach, przez co górnicy, jak i ich rodziny stali się celem dla internetowych hejterów. Teraz rząd podjął decyzję dotyczącą wstrzymania pracy kilkunastu kopalni.

Niestety województwo śląskie wciąż góruje pod względem potwierdzonych przypadków koronawirusa w naszym kraju. Jednak minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnia, że górnicy przechodzą COVID-19 łagodnie, a w samych szpitalach wciąż pozostaje 60 procent wolnych łóżek. Mimo to podjęto radykalne środki zapobiegawcze.

Koronawirus w Polsce wciąż jest aktywny? Łukasz Szumowski wyznał prawdę o jesiennych restrykcjachKoronawirus w Polsce wciąż jest aktywny? Łukasz Szumowski wyznał prawdę o jesiennych restrykcjachCzytaj dalej

Koornawirus zamknął 12 kopalni

Choć dla większości Polaków koronawirus powoli staje się już echem minionych miesięcy, to na Śląsku sytuacja wciąż jest dramatyczna. W ostatni weekend w naszym kraju stwierdzono ponad 1000 nowych zachorowań.

To zmusiło rząd do podjęcia konkretnych działań, aby powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się wirusa. Z tego też względu podjęto decyzję o wstrzymaniu pracy 12 kopalni, w których stwierdzono obecność koronawirusa, a pracownicy nie zostali jeszcze w pełni przebadani.

- Od jutra wstrzymamy wydobycie w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i dziesięciu kopalniach Polskiej Grupy Górniczej - poinformował Sasin.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Skuteczne sposoby na obniżenie rachunków za telefon i internet. 5 sztuczka jest najprostsza, a przynosi największe efekty

Niestety specyfika pracy w kopalni sprawia, że wirus może w bardzo łatwy i szybki sposób przenosić się z osoby na osobę, co widać w danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Jednocześnie podczas konferencji prasowej Jacek Sasin zapewnił, że wszyscy górnicy objęci tak zwanym postojowym otrzymają 100 procent swojego wynagrodzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Piotr Żyła został publicznie oskarżony przez Justynę Żyłę. Padły mocne zarzuty, w które aż ciężko uwierzyć

Następny artykuł