koronawirus w parku rozrywki
fot. https://pixabay.com/ Tomasz_Mikolajczyk
Autor Natalia Niewczas - 9 Sierpnia 2020

Koronawirus w parku rozrywki odwiedzanym przez tysiące Polaków. Sanepid wydał pilne ogłoszenie

Koronawirus nie tylko od wielu miesięcy blokuje korzystanie z dobrze znanej codzienności, ale i stanowi niewyczerpane źródło społecznego niepokoju. Trudno przewidzieć, gdzie pojawi się nowe ognisko choroby, a z kwestią zachowania bezpieczeństwa nie ma przecież żartów. Jak się okazuje, obecnie nawet miejsca rozrywki stanowią potencjalne zagrożenie.

Koronawirus od tygodni stawia na głowie cały świat. Pandemia zmusiła wiele zakładów pracy, podobnie jak placówek edukacyjnych, do zamknięcia swych podwojów, a jeszcze do niedawna w sklepach obowiązywały limity kupujących. Zamieszanie nie ominęło także tych miejsc, z których powinnyśmy wynosić jedynie najlepsze szczęśliwe wspomnienia. W tym przypadku chodzi o popularny park rozrywki, który ze względu na potencjalne ryzyko epidemiologiczne tym razem zapewnił odwiedzającym prawdziwy emocjonalny rollercoaster.

Jedno badanie wystarczy, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na groźną chorobę nawet o 90%. Powinien zrobić je każdyJedno badanie wystarczy, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na groźną chorobę nawet o 90%. Powinien zrobić je każdyCzytaj dalej


Koronawirus zabiera radość z wakacji


Koronawirus nie daje chwili wytchnienia. To, że w Polsce wielu urlopowiczów korzysta z ciepłej pogody i wolnego czasu, nie znaczy, że zagrożenie schowało się za kurtyną. Sytuacja wydaje się, wręcz przeciwnie, stale pogarszać. Trudno nie odnieść podobnego wrażenia obserwując niepokojąco rosnące słupki z danymi dotyczącymi nowych dziennych zakażeń COVID-19. Tylko w sobotę 8 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 kolejnych zdiagnozowanych przypadkach. Ciężko przewidzieć, czy znaczący wpływ na liczbę zakażeń będzie miało pojawienie się chorego na koronawirusa pacjenta w jednym z polskich parków rozrywki. To miejsce od lat odwiedzają w sezonie setki spragnieni wrażeń przyjezdnych z całego kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 1 września zaczyna obowiązywać nowe prawo. Będzie trzeba załatwiać specjalne zaświadczenia
2. Nie dowiesz się już o emeryturze w tradycyjny sposób. Niektórzy będą musieli zgłosić się do ZUS


Według doniesień portalu fakt.pl istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że dnia 28 lipca na terenie polskiego parku rozrywki Energylandia w Zatorze przebywała osoba zarażona COVID-19. Na początku sierpnia Główny Inspektorat Sanitarny zaapelował do wszystkich przebywających tego dnia w parku gości o nawiązanie kontaktu z najbliższą powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, jeżeli zaobserwują wystąpienie jakichkolwiek niepokojących objawów, szczególnie duszności, kaszlu lub gorączki.


Władze parku zapewniają, że obiekt jest systematycznie dezynfekowany, włącznie z najbardziej newralgicznymi w obecnej sytuacji powierzchniami takimi jak klamki, uchwyty czy siedzenia. Na ten moment Energylandia musi przestrzegać także limitu odwiedzających - na jedną osobę przypada 10 metrów kwadratowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wypadek na Jeziorze Zegrzyńskim. Zderzyły się dwa skutery wodne
  2. Ujawniono zarobki uczestników Tańca z Gwiazdami. Niektórzy wyciągają więcej niż prezydent Polski, inni niewiele ponad średnią krajową
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Wybudził się po 12 latach ze śpiączki. To, co powiedział, zdumiało wszystkich

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł