koronawirus: tragiczna w skutkach próba uniknięcia choroby w Iranie
pixabay_naturfreund_pics
Autor Damian Witoń - 10 Marca 2020

Próbowali uchronić się przed epidemią, znaleźli w internecie sposób. 27 osób nie żyje

Koronawirus napawa lękiem wiele osób z całego świata. Niektórzy stosują dziwne metody, aby się przed nim chronić. W Iranie w wyniku użycia jednej z nich zmarło 27 osób.

Koronawirus budzi strach u wielu ludzi. Trudno więc dziwić się, że niektórzy z nich szukają wszelkich sposobów, aby uchronić się przed zarażeniem. Niestety korzystanie z metod niepotwierdzonych medycznie, może być znacznie niebezpieczniejsze niż sam wirus, o czym dobitnie świadczy sytuacja, która miała miejsce w Iranie.

Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Konieczna była operacjaZbigniew Hołdys trafił do szpitala. Konieczna była operacjaCzytaj dalej

Koronawirus potrafi wzbudzić lęk u wielu osób. Niektóre, z nich próbują uchronić się przed nim przy pomocy niekonwencjonalnych metod

27 osób z Iranu uwierzyło w pogłoski mówiące o tym, że alkohol pomaga w walce z koronawirusem. Niestety przyszło im za to zapłacić najwyższą cenę. Jako że w tym kraju sprzedaż oraz spożycie alkoholu są oficjalnie zabronione, jedynym źródłem jego pozyskiwania jest czarny rynek. Produkty, które można tam nabyć, nie zawsze są dobrej jakości. Niektóre z nich mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia i życia tak jak trunki zawierające metanol. To właśnie on przyczynił się do śmierci 27 osób z Iranu. Według informacji podawanych przez agencję IRNA, 20 osób zmarło w prowincji Chuzestan na południowym zachodzie kraju, natomiast 7 w prowincji Alborz, która znajduje się w pobliżu Teheranu.

Agencja poinformowała również, że w mieście Ahwaz, będącym stolicą Chuzestanu z powodu zatrucia alkoholowego hospitalizowano 218 osób.

Błędne przekonanie o tym, że przed koronawirusem może uchronić picie alkoholu, bierze się najprawdopodobniej z publikacji internetowych, które zapewniają o jego skuteczności. Do takiego wniosku doszedł zastępca prokuratora prowincji Alborz.

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek stoczył walkę z nowotworem. Odszedł w dniu rocznicy śmierci swojej mamy

2. Pierwsza ofiara śmiertelna koronawiursa w Polsce

Niepokój Irańczyków dotyczący rozprzestrzeniania się w ich kraju wirusa SARS-CoV-2 podsyca fakt, że potwierdzono tam już oficjalnie ponad 7 tysięcy zarażeń. W rzeczywistości może być ich jednak znacznie więcej, ponieważ wirus, u niektórych osób nie daje żadnych objawów. Jak podaje portal polsatnews.pl, bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa w Iranie wynosi 237, co plasuje ten kraj na trzecim miejscu rankingu światowego. Pierwsze są oczywiście Chiny. Drugą pozycję zajmują Włochy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że unikną zarażenia spożywając popularny produkt. Nie żyją, 27 ofiar śmiertelnych za granicą
  2. Kobieta wsiadła do auta, myślała, że to Uber. Ojciec 21-latki rano dostał SMS od kierowcy
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Planujesz zrobić zapasy żywieniowe? W jednym sklepie będzie to się opłacało najbardziej

Następny artykuł