koronawirus mógł pojawić się wcześniej
pixabay_leo2014
Autor Natalia Niewczas - 10 Września 2020

Tysiące zachorowań przed okryciem wirusa? Niespodziewane doniesienia

Koronawirus SARS-CoV-2 mógł pojawić się wcześniej, niż pierwotnie zakładano. Zdaniem amerykańskich naukowców patogen zagrażał ludzkości na długo przed tym, jak odnotowano pierwsze oficjalne przypadki zakażenia. Odkrycia rzutują na całkowitą ilość zachorowań - może ich być znacznie więcej, niż wynika ze statystyk.

Koronawirus, wedle oficjalnych danych, zaatakował ludzkość pod koniec 2019 roku. 31 grudnia do mediów trafiła wiadomość o odnotowanym w Chinach ognisku zapalenia płuc, które ostatecznie okazał się powodować wirus SARS-CoV-2. Uczeni ze Stanów Zjednoczonych twierdzą jednak, że do pierwszych transmisji wirusa dochodziło już w listopadzie.

Sanepid pilnie poszukuje pasażerów dwóch pociągów. Mogli mieć kontakt z zarażoną osobąSanepid pilnie poszukuje pasażerów dwóch pociągów. Mogli mieć kontakt z zarażoną osobąCzytaj dalej

Koronawirus rozprzestrzeniał się po cichu

Amerykańscy uczeni biorą koronawirusa pod lupę. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin groźny patogen mógł nie tylko pojawić się dużo wcześniej, niż podają oficjalne dane, ale też rozprzestrzenić się na znacznie większą skalę. Swoje stanowisko potwierdzają wynikami badań. By dowiedzieć się o wirusie czegoś więcej, zastosowali metodę szacowania, opierającą się na stosunku przypadków COVID-19 do odnotowywanych zachorowań na grypę.

- Dane wskazują, że zanim zdaliśmy sobie sprawę, że COVID-19 już się rozprzestrzenia, wystąpił co najmniej jeden przypadek tej choroby na każde dwa przypadki grypy - wyjaśnia profesor Lauren Ancel Meyers, autorka badania.


Wedle najnowszych ustaleń, gdy pod koniec stycznia chińskie władze donosiły o oficjalnej liczbie 422 przypadków choroby odnotowanych w Wuhan, w rzeczywistości było ich już wówczas 1300. Jednocześnie przed dniem 12 stycznia 2020 roku w samym Seattle, jak podejrzewają naukowcy, wśród każdych 18 pacjentów ze zdiagnozowaną grypą jeden chorował tak naprawdę na COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziennik Gazeta Prawna ujawnił wielki plan rządu. Ważne reformy i zmiany, które znacząco wpłyną na życie Polaków
2. 20 września wchodzą nowe przepisy. Będziesz mógł odzyskać pieniądze ze składek

Jak podaje portal medonet.pl, uczeni z USA sugerują też, że objawy zakażenia mogły wystąpić u tak zwanego “pacjenta zero” nawet pod koniec października 2019 roku. W związku z tym COVID-19 przenosił się z człowieka na człowieka, zanim jakikolwiek kraj zdążył wprowadzić mające zahamować rozwój pandemii obostrzenia czy izolacje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie miał pojęcia, ukrywali całą prawdę. Chodzi o Bandziorka z „Chłopaków do wzięcia”
  2. Polsat przekazał dramatyczne wiadomości. Łodzie zaczęły tonąć, rozbijały się o skały. Wiadomości z zagranicy wprawiają w osłupienie
  3. Fani pogrążyli się w rozpaczy. Nie żyje Gienek Loska, pogrzeb wybitnego muzyka już dziś
  4. Naukowcy podali prognozę rozwoju epidemii dla Polski. Przedstawili najgorszy oraz najlepszy scenariusz
  5. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
  6. Otworzył słoik z grzybami do obiadu, o mało nie wypaliło mu buzi. Lipcowe zbiory do wyrzucenia przez 1 błąd, teraz ostrzega innych

Następny artykuł