Koronawirus w jedzeniu z Niemiec? Chiny oskarżają sąsiada Polski

Koronawirus w jedzeniu z Niemiec
pixabay.com/Tumisu
Autor Barbara Bujar11.11.2020

W Chinach doszło do nowego zakażenia koronawirusem. Infekcja została potwierdzona u pracownika jednej z lokalnych chłodni, który pracował przy obróbce żywności importowanej z Bremy. Władze kraju są pewne, że patogen znajdował się na mrożonym opakowaniu i kierują wobec Niemiec poważne zarzuty. Rzecznik Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka twierdzi jednak, że to mało prawdopodobne.

Chiny oskarżają Niemców o nowy przypadek koronawirusa. Władze kraju, w którym rozpoczęła się epidemia, cały czas pilnują porządku i dbają o to, by sytuacja ponownie nie wymknęła się spod kontroli. Tym razem chińscy przedstawiciele postawili jednak poważne zarzuty. Wszystko przez opakowanie mrożonej golonki.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznaćWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy Polak powinien się z nim zapoznaćCzytaj dalej

Koronawirus w jedzeniu? Chiny stawiają Niemcom zarzuty

Jak donosi Interia, w Chinach doszło do kolejnego zakażenia koronawirusem. Tym razem testy potwierdziły obecność patogenu u pracownika jednej z chłodni. Według Komisji ds. zwalczania epidemii w Tiencin pacjent zachorował podczas obróbki importowanej żywności. Mrożone mięso miało pochodzić z niemieckiego miasta Brema.

Wobec zakażonego pacjenta i osób w gronie ryzyka od razu zastosowano odpowiednie środki bezpieczeństwa. 38-letni mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu, a ośmiu pracowników, którzy przebywali z nim w chłodni, trafiło na kwarantannę. W tym samym czasie eksperci zajęli się sprawdzaniem pomieszczenia.

Ślady koronawirusa SARS CoV-2 miały zostać wykryte na wózku widłowym, którym poruszał się zakażony pacjent, oraz na klamce drzwi w chłodni. Obecność patogenu potwierdziły także władze chińskiego miasta Taiyuan, do którego również importowano produkty spożywcze. W związku z tymi informacjami władze Tiencin wprowadziły stan wyjątkowy.

W Chinach panuje przeświadczenie, że za pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2 w chłodni odpowiadają niemieccy producenci zamrożonych produktów. Ci jednak – na czele z Federalnym Instytutem Oceny Ryzyka – odpierają zarzuty, twierdząc, że jest to mało prawdopodobne. Mimo to nie wykluczają, że jest to całkiem niemożliwe.

- Według Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka (BfR) nadal nie są znane przypadki zakażenia SARS-CoV-2 poprzez spożycie produktów mięsnych lub kontakt z zanieczyszczonymi produktami mięsnymi lub opakowaniami – przekazał rzecznik BfR Jürgen Thier-Kundke cytowani przez Interię Wydarzenia.

Dodatkową niewiadomą stał się fakt, że Niemcy nie mają pojęcia, z której rzeźni pochodziła rzekomo zarażona golonka. W Bremie nie ma bowiem ubojni trzody chlewnej ani zakładu przetwórczego. Żywność musiała więc zostać zapakowana w innym landzie.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
2.Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
3.Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa

Pilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto NiepodległościPilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto NiepodległościCzytaj dalej

Dochodzenie w prawie zakażenia chińskiego pracownika nadal trwa. Eksperci wciąż przyjmują za możliwą opcję, że koronawirus SARS-CoV-2 przedostał się na opakowaniu mięsa. Według niektórych badaczy patogen w niskich temperaturach może pozostawać zaraźliwy nawet przez kilka tygodni.

2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osób2-latka zmarła w trakcie snu. Dziewczynka cierpiała z powodu choroby, którą bagatelizuje wiele osóbCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące informacje z ZUS. Na pieniądze przyjdzie nam poczekać i to długo
  2. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)
  7. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

Następny artykuł