koronawirus, obostrzenia
Fot. pixabay.com/ rauschenberge
Autor Klaudia Gaicka - 11 Czerwca 2020

Ważna decyzja rządu. Premier Morawiecki zdradził, kiedy pożegnamy się z kolejnym obostrzeniem

Koronawirus skutecznie utrudnił podróżowanie turystom. Dla wielu z nich ostatnie słowa premiera były kluczowe w kwestii planowania następnych miesięcy. Lotniska nie wyglądają już jednak tak, jak kiedyś. Podróżowanie będzie się znacząco różnić.

Koronawirus SARS-CoV-2 już od kilku miesięcy wpływa na naszą codzienność i plany. Obawiamy się nie tylko o zdrowie swoje i najbliższych, ale również o swoje zatrudnienie i najbliższą przyszłość. Obowiązujące obostrzenia całkowicie zmieniły nasze podejście do życia.

Maturzyści wracali do domu samochodem. Wtedy doszło do strasznej tragediiMaturzyści wracali do domu samochodem. Wtedy doszło do strasznej tragediiCzytaj dalej

Koronawirus SARS-CoV-2 przestanie mieć tak dyży wpływ na nasz urlop

Boimy się już nawet jakkolwiek zaplanować urlop, ponieważ media wciąż zaznaczają, że sytuacja epidemiczna jest bardzo dynamiczna. Wiele osób, które miało w planach egzotyczne wakacje, musiało niestety obejść się smakiem, ponieważ już od kilku miesięcy loty międzynarodowe były zabronione.

Choć niektóre kierunki świata wciąż nie są polecane ze względu na panującą w nich pandemię, inne będą za chwilę znów w naszym zasięgu. Jak podaje serwis Rmf24.pl, rząd zadecydował o powrocie lotów międzynarodowych od 16 czerwca. A już od 13 czerwca zostaną otwarte granice Polski z innymi państwami Unii Europejskiej.

– Od 16 czerwca będą możliwe loty międzynarodowe, choć przewoźnicy do tych decyzji muszą się dostosować i będą potrzebowali pewnie tydzień, dwa, czy trzy, na przygotowanie siatki połączeń - powiedział szef rządu. Już teraz jesteśmy z kontakcie z LOT - em, aby odpowiednio zaplanował sobie świadczenie usług – wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Łochowie (woj. Mazowieckie).

Przypominamy, że loty krajowe są możliwe w naszym kraju już o 1 czerwca. Choć mogłoby się wydawać, że wszystko wraca do normy, na lotniskach, jak i w innych nowo otwartych instytucjach, obowiązują ustalone normy sanitarne.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. Już nie tylko kierowcy zagrożeni mandatami. Od dzisiaj również pasażerowie muszą mieć się na baczności

Przede wszystkim każdy przez cały lot pasażer musi mieć maseczkę, która zasłania nos i usta. Przed wejściem na pokład mierzone są temperatury. Dodatkowo ograniczone jest korzystanie z obiektów lotniskowych, takich jak palarnie, czy place zabaw. Co więcej, każdy pasażer musi wypełnić specjalnej oświadczenie dotyczące jego stanu zdrowia.

Mimo otwartych granic eksperci zalecają spędzenie wakacji w Polsce. Nasza rodzima branża turystyczna jest mocno obciążona przez ostatnie miesiące panującej pandemii. Urlop w kraju przysłuży się nie tylko gospodarce, ale również naszemu portfelowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
  2. Dzieje się teraz, naprawdę. Konflikt na granicy polsko-czeskiej, żołnierze zaanektowali kapliczkę
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Radosław Majdan wzruszył fanów do łez. Pokazał zdjęcie Małgorzaty Rozenek ze szpitala. Ich dziecko jest przesłodkie (FOTO)

Następny artykuł