Sanepid pilnie poszukuje pasażerów. Koronawirus w pociągu

koronawirus w pociągu
fot. https://unsplash.com/ Charlotte
Autor Natalia Niewczas11.08.2020

Koronawirus może pojawić się dosłownie wszędzie. Nowe przypadki zakażenia COVID-19 stwierdzano już u pracowników rozmaitych zakładów pracy, uczestników rodzinnych uroczystości, a nawet wśród obecnych na mszy wiernych. Tym razem badania potwierdziły chorobę spowodowaną koronawirusem u jednego z podróżnych pociągu.

Koronawirus znów wywołuje zamieszanie - sanepid poszukuje pasażerów pociągu, którym przemieszczała się osoba zarażona COVID-19. To nie pierwszy raz gdy częstochowska instytucja apeluje do podróżnych, wcześniej sprawa dotyczyła należącego do prywatnej linii autobusu. W obu przypadkach powód jest jednak ten sam - działania mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się groźnych patogenów.

Rosja ma szczepionkę na koronawirusa? Porażające ogłoszenie Władimira PutinaRosja ma szczepionkę na koronawirusa? Porażające ogłoszenie Władimira PutinaCzytaj dalej

Koronawirus w pociągu do Częstochowy

Obecność koronawirusa u jednego z podróżnych zmusiła sanepid do podjęcia natychmiastowego działania. Częstochowska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poszukuje pasażerów pociągu w relacji Sławno - Warszawa Wschodnia i Warszawa Wschodnia - Częstochowa. Na oficjalnej stronie instytucji zamieszczono stosowne informacje.

Jak podaje portal wiadomości.wp.pl, chodzi o pociąg TLK 81 114 (Sławno - Warszawa Wschodnia) i pociąg IC 54 22 (Warszawa Wschodnia - Częstochowa). Oba kursy odbyły się w dniu 31 lipca 2020 roku. Wszystkie podróżujące wyżej wymienionymi pojazdami osoby proszone są o bezzwłoczny kontakt z sanepidem. Częstochowska Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przypomina, że pasażerowie powinni zgłaszać się do tej stacji, która odpowiada miejscu ich zamieszkania.

Apel sanepidu wydaje się tym bardziej zasadny, że w ostatnim czasie sytuacja epidemiologiczna w Polsce uległa wyraźnej destabilizacji. Po chwilowym spadku, liczba nowych dziennych przypadków zakażenia koronawirusem znacznie wzrosła. Na początku sierpnia padł rekord. W sobotę 8 sierpnia Ministerstwo Zdrowia doniosło o 843 nowych potwierdzonych zakażeniach COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Zmiany w obostrzeniach. Już jutro resort wyda decyzję, chodzi o nowe czerwone strefy

Od początku trwania pandemii w Polsce badania potwierdziły obecność koronawirusa u ponad 50 tysięcy pacjentów. Łącznie z powodu COVID-19 w naszym kraju zmarło 1821 chorych. Na czele najbardziej dotkniętych koronawirusem województw utrzymuje się województwo śląskie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie wydano nowe rekomendacje dla wszystkich Polaków. Nie wszyscy będą zadowoleni
  2. Dziennikarka TVP Info nie wytrzymała. Odpowiada na niestosowne wypowiedzi
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł