Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?

Koronawirus: rząd wypłaca pieniądze poszkodowanym rolnikom
pixabay.com/gosiak1980
Autor Barbara Bujar11.09.2020

Koronawirus mocno odbił się na gospodarce, co dla większości przedsiębiorców jest odczuwalne do dziś. Zaburzona płynność finansowa w ich przypadku będzie potrzebowała jeszcze sporo czasu, zanim wróci do pierwotnej formy. Rząd zdaje sobie z tego sprawę, dlatego postanowił wesprzeć potrzebujących. Z oferowanej pomocy będą mogły skorzystać jednak tylko wybrane grupy społeczne. Jednorazowa kwota, którą otrzymają, ma sięgnąć nawet 7 tysięcy euro.

Koronawirus wyrządził wiele strat. W trakcie trwania epidemii ucierpiała nie tylko służba zdrowia, ale także cała gospodarka. Zamknięcie takich miejsc jak galerie handlowe, restauracje, czy zakłady kosmetyczne wiązały się ze spadkami obrotów i utratą płynności finansowej. Poluzowanie obostrzeń w dużej mierze pozwoliło na częściowe odrobienie strat, jednak cały proces na pewno potrwa jeszcze długo. Aby umożliwić powrót do sytuacji sprzed pandemii, rząd postanowił wesprzeć polskie społeczeństwo. Na pomoc mogą liczyć jednak tylko rolnicy.

Obrazy Pacjenci.pl"Jesteśmy już na innym etapie epidemii". Wiceszef MZ komentuje sytuację w Polsce i mówi, co dalejCzytaj dalej

Koronawirus zaburzył ich pracę. Rząd chce pomóc poszkodowanym rolnikom

Jak informuje Super Express, rząd ponownie chce wyciągnąć rękę do Polaków. Tym razem o specjalne wsparcie finansowe postarają się rolnicy. Każdy z nich będzie mógł otrzymać aż 7 tysięcy euro. Wystarczy, że złoży odpowiedni wniosek. Na ten cel władze mają przekazać 1,2 miliarda złotych, które zostały sfinansowane przez Unię Europejską. Zainteresowani powinni zapoznać się ze szczegółowymi zasadami.

Pomoc finansowa dla rolników będzie przyznawana na podstawie wniosków o unijne wsparcie dla osób poszkodowanych przez COVID-19. Takie dokumenty powinny zostać złożone najpóźniej do 30 września. Po pozytywnym rozpatrzeniu pieniądze będą wypłacane na raz, a także w formie ryczałtu, który uzależniony będzie od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej.

Wsparcie dla rolników, mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw zostało objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Jednorazowa rekompensata strat w maksymalnej wysokości 7 tysięcy euro będzie wypłacana już od listopada. Zdaniem rządu ma ona pomóc właścicielom produkcji rolnych w odzyskaniu strat, powrocie do płynności finansowej oraz utrzymania przedsiębiorstw na rynku.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.Od dziś zmasowane kontrole na polskich drogach, na mandacie się nie skończy. Policja będzie dosłownie wszędzie

- Według Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w największym stopniu skutkami COVID-19 w branży rolniczej zostały dotknięte: bydło mięsne, krowy (mleko), trzoda chlewna, owce, kozy, drób rzeźny i nieśny oraz uprawa roślin ozdobnych. To właśnie rolnicy z tych sektorów, którzy ponieśli straty finansowe, będą mogli liczyć na nadzwyczajne wsparcie finansowe - przekazuje Super Express.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Wiesław Borowik
  2. Dramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osób
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. - Jestem przerażony - wstrząsające wyznanie Ryszarda Kotysa, jego stan zdrowia ciągle się pogarsza. Żona robi co może, by zawsze miał najlepszą dietę

Następny artykuł