Aktywiści ustawili na brazylijskiej plaży krzyże. Jest to
pixabay.com/15299
Autor Barbara Bujar - 12 Czerwca 2020

Plaża usłana krzyżami. Ludzie są oburzeni

Koronawirus w Brazylii zbiera ogromne żniwa. Do tej pory zmarło tam już ponad 40 tys. osób. Mimo to, prezydent nie ma zamiaru wprowadzać obostrzeń. Oburzeni jego postawą aktywiści ustawili 100 krzyży na symbolicznych grobach ofiar COVID-19. Znajdują się one na znanej plaży Copacobana.

Koronawirus zaraża ludzi na całym świecie. W Brazylii liczba osób chorych jest jednak ogromna i codziennie wzrasta. Przerażająca jest także ilość zgonów. Do tej pory w państwie Ameryki Południowej zmarło 41 058 chorych. Jak podaje rmf24.pl, tak duża liczba czyni Brazylię trzecią w kolejności pod względem ilości zgonów. Przed nią znajdują się jedynie Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Prognozy sugerują, że szczyt pandemii może dla Brazylijczyków nadejść w lipcu.

Mimo tak złej sytuacji prezydent kraju Jair Bolsonaro bardziej dba o gospodarkę niż o zdrowie obywateli i nie zamierza wprowadzić żadnych obostrzeń. Zapowiedział także prawdopodobne opuszczenie Światowej Organizacji Zdrowia. Przypomnijmy, że wcześniej taką decyzję rozważał prezydent USA Donald Trump.

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje Kacper Wołek, miał przed sobą całe życieMedia obiegła straszna wiadomość. Nie żyje Kacper Wołek, miał przed sobą całe życieCzytaj dalej

Koronawirus rośnie w siłę, aktywiści się buntują

Prezydent Bolsonaro notorycznie powtarza, że dla Brazylijczyków najważniejsze powinno być zapobiegnięcie kryzysowi gospodarczemu. Z tego względu nie chce nakładać na nich ograniczeń. Obywatele jednak boją się koronawirusa, dlatego część z nich postanowiła wyrazić to w bardzo wyraźny sposób. Aktywiści zorganizowali akcję, w ramach której ustawili 100 krzyży na symbolicznych grobach osób zmarłych na COVID-19.

- Do prezydenta nie dociera, że to jest jeden z najdramatyczniejszych kryzysów w historii Brazylii (...) Tysiące rodzin opłakują swoich zmarłych, ludzie nie mają pracy i są głodni – słowa organizatora akcji Antonio Carlosa Costa czytamy na portalu rmf24.pl

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski w mocnych słowach o obecnej sytuacji. "Ja się boję"

2. 1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty też

Krzyże ustawione przez zbuntowanych Brazylijczyków zostały postawione na słynnej plaży Copacobana. Są symbolem strachu przed koronawirusem, który w ich kraju doprowadził do śmierci ponad 40 tys. osób. Według ekspertów Brazylia stoi w obliczu trzeciej fazy epidemii. Jak tłumaczy portal, w wielkich miastach masowo pojawiają się chorzy z prowincji, którzy szukają pomocy lekarskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
  2. Dzieje się teraz, naprawdę. Konflikt na granicy polsko-czeskiej, żołnierze zaanektowali kapliczkę
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Radosław Majdan wzruszył fanów do łez. Pokazał zdjęcie Małgorzaty Rozenek ze szpitala. Ich dziecko jest przesłodkie (FOTO)

Następny artykuł