koronawirus podczas komunii świętej
Fot. pixabay.com/ lininha_bs
Autor Klaudia Gaicka - 12 Czerwca 2020

Koronawirus w czasie Pierwszej Komunii Świętej. Sanepid poszukuje uczestników uroczystości

Koronawirus SARS-CoV-2 wykryty u osoby biorącej udział w mszy komunijnej. Mnóstwo ludzi jest zagrożonych, sanepid apeluje o kontakt do wszystkich, którzy brali udział w obchodzeniu uroczystości. Działania wspiera lokalna parafia.

Koronawirus SARS-CoV-2 wbrew powszechnej opinii pokazał, że letnie temperatury również mu niestraszne. Choć kilka tygodni temu mieliśmy delikatne wrażenie stabilizowania się całej sytuacji, kilka dni temu znów odnotowano rekordową ilość nowych zachorowań. Kolejnym często powtarzanym mitem jest to, że chorych przybywa jedynie na Śląsku, nic bardziej mylnego, mimo że w innych regionach sytuacja nie jest aż tak tragiczna, pacjentów z COVID-19 wciąż przybywa praktycznie wszędzie.

Dramatyczna sytuacja na Śląsku. Kolejni górnicy poddawani testom na koronawirusaDramatyczna sytuacja na Śląsku. Kolejni górnicy poddawani testom na koronawirusaCzytaj dalej

Koronawirus wykryty u osoby biorącej udział we mszy świętej

Sytuacja, której skutki mogą być bardzo zgubne dla całej lokalnej społeczności, miała miejsce w Gielniowie. Okazało się, że osoba chora na COVID-19 uczestniczyła w obrzędzie komunii świętej odprawianej na koniec miesiąca (31 maja).

– Wszystkie osoby, które 31 maja były na Mszy Świętej Komunijnej o godzinie 12:00 w kościele bł. Władysława w Gielniowie powinny niezwłocznie skontaktować się z sanepidem w Przysusze – czytamy w ogłoszeniu sanepidu.

Choć osoby, które mogły się zarazić, mogły zarazić już innych, sanepid apeluje o kontakt wszystkich uczestniczących we mszy świętej.

– Zgłoszeń można dokonywać drogą mailową pod adresem: przysucha@psse.waw.pl oraz telefonicznie pod numerami: 48 675 24 22, 48 675 23 37 lub 798 875 743 – poinformował sanepid.

Miejscowa parafia również zaangażowała się w pomoc potencjalnym chorym. Za pośrednictwem mediów społecznościowych starają się nagłośnić komunikat sanepidu.

– Sanepid kontaktował się dzisiaj z księdzem proboszczem i oznajmił co trzeba zrobić: jeśli ktoś ma objawy niech zgłosi się do sanepidu tel. lub mailowo. (wiemy o tym przynajmniej od 4 miesięcy, że tak trzeba zrobić). Komunia była 10 dni temu i nie wiadomo czy dana osoba była chora bo może zaraziła się kilka dni temu ( czyli 31.05 była zdrowa) – czytamy we wpisie Parafii pw. Błogosławionego Władysława w Gielniowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Policjant zgwałcił 6-latkę. Matka dziewczynki wiedziała o wszystkim

2. Aż 3 banki ostrzegają klientów przez trudnościami z dostępem do pieniędzy. Lepiej przygotuj gotówkę

Choć lokalna społeczność jest teraz zagrożona, podobnych przypadków zapewne będzie więcej. Niestety wielu ekspertów zauważa, że ludzie traktują łagodzenie obostrzeń jak koniec epidemii. Wraz z całą redakcją apelujemy o rozwagę w tej kwestii, a przede wszystkim o stosowanie się do zaleceń (np. noszenie maseczki w wyznaczonych miejscach).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  2. “Wiadomości” TVP ze spektakularną wpadką. Wszystko natychmiast usunięto, ale w sieci nic nie ginie
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Zbigniew Boniek w euforii podzielił się z Polakami radosną wiadomością. Gratulacje dla prezesa i jego żony

Następny artykuł