koronawirus na opakowaniu
fot. https://unsplash.com/ Macau Photo Agency
Autor Natalia Niewczas - 13 Sierpnia 2020

Koronawirus obecny w żywności? Niepokojące wyniki badań

Koronawirus może utrzymywać się nie tylko w powietrzu, ale i na powierzchni przedmiotów codziennego użytku takich jak klamki, guziki w windzie, a nawet ekranach smartfonów. Tym razem zagrożenie związane z cząsteczkami COVID-19 zlokalizowano na artykułach żywieniowych.

Koronawirus został zidentyfikowany na powierzchni artykułów żywieniowych. O szokującym odkryciu donieśli chińscy urzędnicy. Produkty sprowadzono do Państwa Środka z zagranicy. To nie pierwszy przypadek, w którym cząsteczki koronawirusa mogły przedostać się do Chin za pomocą produktów importowanych.

Wzrost emerytur nawet o 2400 złotych. Jest jednak jeden warunekWzrost emerytur nawet o 2400 złotych. Jest jednak jeden warunekCzytaj dalej

Koronawirus na opakowaniu

O obecność cząsteczek koronawirusa na trzech opakowaniach w sierpniu 2020 poinformowali chińscy urzędnicy. Chodzi o plastikowe pojemniki zawierające owoce morza, które trafiły do Państwa Środka z zagranicy. Nie wiadomo, z jakiego kraju wywodziły się produkty.

Według doniesień portalu natemat.pl feralne opakowania z owocami morza trafiły najpierw do portu w Dalian zlokalizowanego we wschodniej części kraju. Trudno powiedzieć, czy produkt w jakikolwiek sposób przyczynił się do obserwowanego w tym położonym nad Morzem Żółtym rejonie wzrostu zachorowania na koronawirusa.

Chińskie władze natychmiast powzięły działania, w związku z zagrożeniem zastosowano nadzwyczajne środki ostrożności. Wszystkie trzy opakowania zostały odpowiednio zabezpieczone, a każdą mająca z nimi styczność osobę wysłano na obowiązkową kwarantannę. Jak się okazało, badania laboratoryjne nie potwierdziły zakażenia COVID-19 u żadnej z nich.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Kupisz 4, Biedronka dołoży drugi raz tyle. Akcja trwa tylko dzisiaj

To nie pierwszy raz, gdy Państwo Środka boryka się z podobnym problemem. Na początku sierpnia 2020 roku obecność cząsteczek koronawirusa potwierdzono na opakowaniach krewetek importowanych z Ekwadoru. Od tamtej pory chińskie władze podjęły decyzje o zawieszeniu współpracy z trzema tamtejszymi producentami artykułów żywieniowych.

Światowa Organizacja Zdrowia nie informowała o potwierdzonym zakażeniu COVID-19, do którego doszło w wyniku kontaktu z żywnością lub opakowaniem. Uważa się jednak, że plastikowe powierzchnie sprzyjają przetrwaniu cząsteczkom wirusa - według ekspertów mogą przetrwać na nich nawet do 72 godzin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pożar, cały budynek w ogniu. Sytuacja jest poważna. Mamy wideo
  2. Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Wyrzucili noworodka na śmietnik, bo ich rozczarował. Nawet go nie nazwali. Dziecko znalazł i uratował sprzątacz

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł